Aktualności

„Policjanci z Wałcza kibicują Kindze w walce z chorobą”

Data publikacji 21.02.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, przyłączyli się do szczytnej inicjatywy niosącej pomoc malutkiej Kindze u której wykryto SMA- rdzeniowy zanik mięśni. W ramach pomocy i nominacji przez strażaków OSP Dębołęka na dziedzińcu komendy funkcjonariusze wykonali pompki.

W ramach akcji policjanci na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wykonali 10 pompek. Policjanci otrzymali wyzwanie od strażaków z OSP Dębołęka. To nie pierwsza inicjatywa do której przyłączają się mundurowi. Aby pomóc dziewczynce należy wpłacić także dowolny datek. Zebrana kwota zostanie przelana na pomoc w leczeniu.
Kinga urodziła się w 2021 roku. Tydzień po wyjściu ze szpitala rodzice dowiedzieli się o strasznej chorobie ich maleńkiej córeczki. U Kingi, wykryto SMA, straszną, postępującą chorobę  - rdzeniowy zanik mięśni.  Rodzice robią wszystko, żeby ją ratować.
SMA to rzadka choroba genetyczna, w której umierają neurony, w związku z tym mięśnie - odpowiedzialne za ruch, połykanie, oddychanie - po prostu zanikają. W najgorszym typie tej choroby bez leczenia dzieci umierają przed drugim rokiem życia. To nie pierwsza taka inicjatywa, w którą funkcjonariusze z wałeckiej jednostki zaangażowali się na rzecz niesienia pomocy osobom potrzebującym i chorym. Jesteśmy nie tylko po to, aby chronić ale w znacznej mierze pomagać też innym. Komenda Powiatowa Policji w Wałczu do wykonania zadania nominowała strażaków z PPSP w Wałczu.

 • policjanci ustawienie na placu jednostki, w tle budynek i radiowóz
  1
 • policjanci wykonują pompki na placu jednostki, w tle budynek i radiowóz
  2

Film Pompki dla Kingi

Pobierz plik Pompki dla Kingi (format mp4 - rozmiar 21.79 MB)

Pliki do pobrania

 • 2
  13.44 KB
  treść
Powrót na górę strony