Dzielnicowi KPP Wałcz

Dzielnicowi KPP Wałcz

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112.

 

Komendant Powiatowy Policji

w Wałczu

w sprawach skarg i wniosków przyjmuje:

w godz. 14:00 do 17:00

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

W WAŁCZU

DYŻURNY TEL. 47 78 49 511

47 78 49 512

TEL. ALARMOWY 112

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

st. asp. Dorota Samusionek - Rychlicka

Tel. 47 78 49 521

Adres poczty e-mail: dorota.samusinek.rychlicka@sc.policja.gov.pl

 

Uwaga! Telefony komórkowe dzielnicowych, dostępne są w czasie pełnionej słuzby. Po zakończeniu, przekierowane zostają na stanowiski oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Rejon służbowy nr 1

 

asp. Rafał Nieckarz

tel. 47 78 49 523

kom. 571 323 987

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz1@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy nr 1: Chude, Czechyń, Czapla, Dobino, Dobrzyca, Dobrzyca Leśna, Głowaczewo,

Golce, Iłowiec, Nowa Szwecja, Ostrowiec, Sitowo, Szwecja, Wałcz Drugi, Wiesiółka, Witankowo, Zdbice.

 

zadania priorytetowe rejonu nr 1:

Problemem jest utrudnianie lub uniemożliwianie korzystania z urządzeń użytku publicznego (urządzenia do utrzymania czystości, ławki) oraz zaśmiecanie miejsca dostępnego dla publiczności przez grupy młodzieży w rejonie ul. Cmentarnej (w okolicy boiska sportowego „GROM SZWECJA”). Celem przedstawionego działania będzie zredukowanie ilości przypadków popełniania wykroczeń a tym samym znacząca poprawa porządku publicznego w miejscowości Szwecja.

Rejon służbowy nr. 2

 

st. asp. Krzysztof Antoniak 

tel. 47 78 49 521

kom. 571 323 984

                                                                                                                              Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz2@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy nr. 2: Boguszyn, Dębołęka, Dobrogoszcz, Glinki, Górnica, Jarogniewo, Karsibór, Kłębowiec,

Kłosowo, Kolno, Kołatnik, Laski Wałeckie, Lipie, Lubno, Omulno, Piława, Pluskota, Rudki, Rudnica, Świętosław, Jeziorko.

 

zadania priortytowe rejonu nr 2:

 

Łamanie Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi poprzez spożywanie alkoholu na terenie przystanku autobusowego w Górnicy przez osoby dorosłe w godzinach popołudniowych w piątki i soboty oraz zaśmiecanie tego miejsca niedopałkami papierosów i śmieciami zarówno przez mieszkańców jak i osoby przejezdne.

 

Rejon służbowy nr 3

 

mł. asp. Marek Bednarski

tel. 47 78 49 521

kom. 571 323 981

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz3@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy nr 3

Brzezinki, Chwiram, Dzikowo, Gostomia, Łąki, Nagórze, Nakielno, Papowo, Popowo,

Przybkowo, Różewo, Rutwica, Strączno, Prusinowo, Prusinówko, Ługi Wałeckie.

 

działania priorytetowe:

Gromadzenie się młodzieży na miejscowym placu zabaw, gdzie gromadząca się młodzież łamie przepisy Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości poprzez spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem spożywania oraz zaśmieca i zanieczyszcza wskazane miejsce.

Gromadzące się tam osoby to młodzież miejscowa jak również z pobliskich miejscowości w wieku szkolnym. Wykroczenia, których się dopuszczają występują przeważnie w godzinach popołudniowych i wieczorowych.

Celem przedstawionego działania będzie zredukowanie ilości przypadków popełniania wykroczeń a tym samym znacząca poprawa porządku publicznego w miejscowości Gostomia.

 

Rejon służbowy nr 4

 

sierż. Żaneta Chmielewska

tel. 47 78 49 529

kom. 571 323 982

 

Adres poczty e- mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz4@sc.policja.gov.pl

                                                                    

Rejon służbowy nr 4: Armii Ludowej, Batalionów Chłopskich, Gen. Władysłwawa Andersa, Obrońców Westerplatte, Osiedle Dolne Miasto, Ignacego J. Paderewskiego,

Partyzantów, Plac Polski, Podgórna, Macieja Rataja, Wiejska, Witosa, Al. Zdobywców Wału Pomorskiego – od byłego szpitala tj. od nr 47, Osiedle Olimpijskie.

 

działania priorytetowe:

Gromadzenie się osób w okolicy zbiornika retencyjnego znajdującego się przy jeziorze Zamkowym k. garażowisk naprzeciwko bloku Nr 9,11 Osiedla Dolne Miasto tzw. „hangaru”, która spożywa alkohol, zanieczyszczają i zaśmieca miejsce publiczne. W związku z występującym problemem na w/w Osiedlu, które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób tam zamieszkujących przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących tam wykroczeń oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

 

 

Rejon służbowy nr 5

 

sierż. Natalia Wysocka

tel. 47 78 49 536

kom. 571 323 987

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz5@sc.policja.gov.pl

 

Brylantowa, Brzozowa, Bukowa, Bursztynowa, Osiedle Stefana Batorego, Cechowa, Chłodna, Chmielna, Chopina,

 

Rejon służbowy nr 5: Osiedle Piastowskie, Chrząstkowo, Dębowa, Drahimska, Kołobrzeska, Krótka, Krucza, Konopnickiej, Janusza Kusocińskiego, Leśna,3 Maja, Mickiewicza, Morska, Morzyce, Nowomiejska, Ogniowa, Ogrodowa, Okrężna, Gen. Leopolda Okulickiego, Osiedle Moje Marzenie,Aleja Marszałka J. Piłsudskiego, Podleśna, Połczyńska, Pomorska, Poniatowskiego, Północna, Robotnicza, Rzemieślnicza, Sosnowa,Sportowa, Szkolna, Szmaragdowa, Szpitalna, Topolowa, Towarowa, Urocza, Warzywna, Wilcza, Wileńska, Zielna, Żyzna.

 

działania priorytetowe:

Zredukowanie ilości przypadków spożywania alkoholu, zapobieżenie zaśmiecania, przeciwdziałanie demoralizacji, zapobieżenie niszczeniu mienia na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Robotniczej 23 dochodzi do łamania Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi oraz gromadzenia się młodzieży w okresie roku szkolnego jak i w czasie wakacji. W godzinach popołudniowych i wieczorowych gromadzą się osoby, które dopuszczają się również demoralizacji osób nieletnich, zaśmiecają niedopałkami papierosów i śmieciami teren szkoły, niszczą kwiaty, rynny oraz wkłady śmietnikowe.

 

 

Rejon służbowy nr 6

 

asp.  Agnieszka Roman - Koperska

tel. 47 78 49 529

kom. 667 094 029

 

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz6@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy nr 6: Aleja Aten Wałeckich, Bankowa, Dąbrowskiego, Domańskiego, Harcerska, Jasna,Kilińskiego, Kilińszczaków, Wąska, Kościelna, Kościuszki parzyste od nr 2 do 28, Kościuszkowców, Królowej Jadwigi, Kujawska,Prof. Antoniego Łowińskiego, Miła, Młynarska, Orla, Papieża Jana XXIII, Piastowska, Plac Wolności, Plac Zesłańców Sybiru, Pocztowa,>Rzeczna, Sądowa, Sienkiewicza, Bracka, Spokojna, Staszica, Szczęśliwa, Tęczowa, Zamkowa, Al. Zdobywców Wału Pomorskiego do byłego szpitala tj. do nr 46, Złota.

 

działania priorytetowe:

Gromadzenie się osób w okolicy skweru-terenu zieleni w rejonie przejścia prowadzącego z ulicy Pocztowej do ulicy Sądowej za budynkiem oznaczonym nr 1 , które spożywają alkohol, zanieczyszczają i zaśmiecają to miejsce publiczne w różnych godzinach, a w szczególności godzinach wieczorowo-nocnych.W związku z występującym problemem w rejonie w/w przejścia , które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób przechodzących m.in. do kościoła pw Św. Antoniego, placu zabaw nad jeziorem Zamkowym przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących tam wykroczeń oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

 

 

Rejon służbowy nr 7

 

asp. Małgorzata Janicka

tel. 47 78 49 521

kom. 571 323 986

 

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz7@sc.policja.gov.pl

 

Rejon służbowy nr 7: Kaszubska, 1 Maja, Mazowiecka, Emilii Plater, Przedmiejska, Aleja Tysiąclecia – do Wojska Polskiego,Werneńska, Kościuszki od nr 33 do 40.

działania priorytetowe:

 

W związku z występującym problemem przy rejonie osiedla mieszczącego się przy al. Tysiąclecia , które negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i spokój osób tam mieszkających przeprowadzone działania będą dążyć do zminimalizowania występujących wykroczeń oraz zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju osób mieszkających w w/w bloku oraz w jego okolicy.

 

 

Rejon służbowy nr. 8

st. sierż. Dorota Cerazy

tel. 47 78 49 536

kom. 571 323 979

Adres poczty e-mail: dzielnicowego: dzielnicowy.walcz8@sc.policja.gov.pl

w zastępstwie

asp. Małgorzata Janicka

tel. 47 78 49 521

kom. 571 323 986

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz6@sc.policja.gov.pl

 

Rejon 8 :Bydgoska, Dworcowa, Kolejowa, Kościuszki od nr 1 do 29, Nadjeziorna, Parkowa,Południowa nieparzyste od nr 1 do 55, Południowa parzyste od nr 2 do 16, Aleja Tysiąclecia – za Wojska Polskiego,Wojska Polskiego – do przejazdu kolejowego tj. od nr 1 do 57.

działania priorytetowe Rejonu 8:

Zredukowanie przypadków gromadzenia się młodzieży szkolnej w miejscu przy ul. Dworcowej 2 i 2a, zapobieganie aktom demoralizacji osób nieletnich oraz zaśmiecaniu tego miejsca. Młodzież ta dopuszcza się demoralizacji w postaci palenia papierosów oraz zaśmiecania wejść do klatek schodowych i terenów przyległych do bloków, niedopałkami papierosów i łupinami od słonecznika.

 

Rejon służbowy nr 9

 

st. sierż. Wojciech Boroch

 

tel. 47 78 49 536

kom. 571 323 983

 

Adres poczty e-mail dzielnicowego: dzielnicowy.walcz9@sc.policja.gov.pl

 

Rejon 9:  Żeromskiego, Pożarna, Słoneczna, Lipowa, Żabia, Smolna, Kwiatowa, Wojska Polskiego,Południowa parzyste od nr 24 do 36 i nieparzyste od nr 57 do 100, Osiedle Zatorze I i II, Poznańska, Klonowa,

Wierzbowa, Wronia, Ciasna, Zbożowa, Piaskowa, Zaułek Chełmiński, Chełmińska, Gdańska, Budowlanych.

działania priorytetowe Rejonu 9

W trakcie przeprowadzanych spotkań ze społeczeństwem lokalnym oraz indywidualnych rozmów przeprowadzanych w trakcie obchodu rejonu służbowego z mieszkańcami ulicy Chełmińskiej dzielnicowy rejonu miejskiego nr IX został poinformowany o problemie dotyczącym nieodpowiedniego zachowania się osób przebywających w okolicach akwenu wodnego przy ul. Chełmińskiej w Wałczu polegających w szczególności na spożywaniu alkoholu i zaśmiecaniu w/w miejsca. Gromadzące się osoby w większości wywodzą się ze środowisk bezdomnych i bezrobotnych, a wykroczenia których się dopuszczają występują szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczorowych. Celem działania jest zminimalizowanie przypadków spożywania alkoholu i zaśmiecania przez osoby przebywające w okolicy akwenu, oraz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza dzieci.

 

Powrót na górę strony