Aktualności

Wspólne patrole policjantów i straży kolei

Policjanci dzielnicowi wałeckiej jednostki i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ze Szczecinka prowadzili wspólne działania na terenie powiatu wałeckiego. Mają one na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na obszarze kolejowym oraz w pociągach, szczególnie podczas zabezpieczania przejazdu uczestników imprez masowych.

Działania te wpisują się w szereg przedsięwzięć podejmowanych przez policjantów wałeckich na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w tym na obszarach kolejowych. Celem prowadzonych cyklicznych, wspólnych akcji jest przede wszystkim kontrola osób przemieszczających się na obszarach kolejowych, sprawdzanie ich tożsamości i kontrola przestrzegania przepisów porządkowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W szczególnym zainteresowaniu pozostają osoby, których zachowanie może wskazywać na popełnienie czynów związanych z kradzieżami. Podczas patrolu mundurowi kontrolowali osoby przemieszczające się na obszarze kolejowym, patrolowali rejony dzikich przejść przez tory, kontrolowali punkty skupu złomu, oraz reagowali na wszelkie przypadki ujawnianych wykroczeń czy przestępstw.

  • w tle przejazd kolejowy
    1
  • policjanci i straż kolei w tle przejazd kolejowy
    2
  • policjanci i straż kolei w tle przejazd kolejowy
    3
Powrót na górę strony