Aktualności

Zadbaj o swoje mienie

Data publikacji 18.04.2024

Program prewencyjny pn. „Bezpieczni i świadomi” ma na celu ograniczenie liczby kradzieży przedmiotów wartościowych. Najczęściej zabezpieczanym mieniem przez mieszkańców przed złodziejami są głównie rowery. W ramach prowadzonego programu każdy może zgłosić się do wałeckiej jednostki i oznakować swoje wartościowe mienie.

Program pn. Bezpieczni i świadomi realizowany jest przez policjantów od 2004 roku. Co zrobić jeśli chcemy oznakować swoje cenne rzeczy? Należy zgłosić się do jednostki policji osobiście bądź też umówić się z policjantem dzielnicowym. Engrawer to urządzenie wielkości śrubokręta ze specjalną końcówką, która wrzyna się swobodnie w stal, szkło, czy też plastik.

Litery oznakowania są bardzo cienkie. W miejscu wygrawerowanym umieszcza się specjalną naklejkę, a właściciel otrzymuje certyfikat znakowania. Oznakowany przedmioty trafiają do specjalnej bazy danych. Znakować można praktycznie wszystko: rowery, sprzęt RTV, sprzęt ogrodowy. Do kradzieży przedmiotów wartościowych dochodzi zarówno podczas włamań do mieszkań, piwnic, sprzed sklepów.

Pozostawiając jednoślad bez zabezpieczenia pomagamy złodziejowi. Nigdy nie zostawiajmy niezabezpieczonego roweru nawet na chwilę. Pamiętajmy! To my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe zabezpieczenie naszego mienia.

 

  • mężczyzna stoi z rowerem w tle wejście do budynku komendy
    1
  • kobieta stoi z rowerem w tle radiowóz
    2
  • rama roweru na niej naklejka z treścią w tle podłoga
    3
Powrót na górę strony