Aktualności

Policjanci dzielnicowi rozmawiali z działkowcami

Data publikacji 17.04.2024

Z chwilą nadejścia wyczekiwanej wiosny rozpoczął się sezon działkowy. Ładna słoneczna pogoda sprawia, że miłośnicy ogródków działkowych wolny czas spędzają w większości właśnie tam. Okres ten staje się jednak także okazją dla złodziei i wandali. Policjanci dzielnicowi wałeckiej jednostki rozmawiali z działkowcami udzielając ważnych rad, które mogą pomóc uniknąć niechcianych zdarzeń oraz informowali o właściwym zabezpieczeniu wartościowego mienia.

Coraz dłuższe dni i  ładna pogoda sprawiają, że działkowcy częściej przebywają na swoich działkach, rozpoczynając prace porządkowe. Niestety, sezon w tym czasie rozpoczynają także złodzieje. Aby przeciwdziałać kradzieżom policjanci dzielnicowi przeprowadzili działania mające na celu udzielanie ważnych rad, które mogą pomóc uniknąć przykrym zdarzeniom.

Złodzieje kradną praktycznie wszystko co ma jakąkolwiek wartość, powodując przy tym znaczne szkody. Ponadto złodziej może wejść na działkę, także wtedy gdy na niej przebywamy i niezauważalnie pozbawić nas osobistych rzeczy. Ważne jest by w trakcie wykonywania prac porządkowych nie pozostawiać w otwartych altanach pieniędzy czy dokumentów.

Aby ustrzec się przed wizytą nieproszonych gości policjanci przypominali działkowcom o właściwym zabezpieczeniu posiadanego mienia, tym samym stosowaniu się do prostych podstawowych zasad ostrożności. Przede wszystkim nie należy na niej przechowywać wartościowych przedmiotów, które mogą stać się łatwym łupem włamywacza.

Byśmy w pełni mogli cieszyć się czasem, mile spędzonym na świeżym powietrzu, przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach.

 

 • policjanci idą wzdłuż alei ogrodowych w tle zachmurzone niebo
  1
 • policjanci rozmawiają z działkowcami w tle roślinność
  2
 • policjanci idą wzdłuż alei ogrodowych w tle roślinność
  3
 • policjanci rozmawiają z działkowcami w tle roślinność
  4
 • policjanci rozmawiają z działkowcami w tle roślinność
  5
 • policjanci idą wzdłuż alei ogrodowych w tle roślinność
  6
Powrót na górę strony