Aktualności

Kim jest policjant dzielnicowy?

Data publikacji 16.04.2024

Policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Mirosławcu przeprowadzili spotkanie dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej aby przedstawić swój zawód. Celem wizyty była nie tylko popularyzacja zawodu policjanta ale także zaufanie dzieci do stróżów prawa.

Kim jest policjant, jakie zadania wykonuje każdego dnia służby i czy dzieci muszą się go bać? Na te i inne pytania otrzymali odpowiedź uczniowie klas od jeden do trzy mirosławieckiej szkoły, których odwiedzili policjanci dzielnicowi. Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się kim jest dzielnicowy, zostały zapoznane ze specjalną darmową aplikacją pod nazwą „Moja Komenda”, która pozwala odszukać dzielnicowego na terenie całego kraju i każdy poznał swojego dzielnicowego poprzez stronę internetową jednostki w Wałczu. Obecni na spotkaniu dzielnicowi przedstawili także uczniom Komendanta Głównego Policji czyli „Szefa” wszystkich policjantów.

St. sierż. Piotr Taźbierski i st. sierż. Mariusz Sapa opowiedzieli uczniom o swoich codziennych zadaniach, zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie i zapewniali, że policjantów nie należy się bać. Mundurowi wyjaśniali, że dzieci czasami boją się policjantów a wynika to z sytuacji, kiedy to dorośli- rodzice w różnych sytuacjach ostrzegają maluchy przed policjantami z uwagi na niewłaściwe zachowania.

Dziecko straszone wcześniej mundurem może  bać się nawiązania z funkcjonariuszem kontaktu. Obecne na spotkaniu kilkulatki wiedziały, że policjantów nie należy się bać. Uśmiechnięte chętnie przymierzały policyjne czapki i zadawały policjantom ciekawe pytania. Wszyscy dobrze się bawili  a na koniec były profilaktyczne zakładki do książek i składane, tekturowe radiowozy.

Rodzicu! Opiekunie! Pamiętaj!

Nie strasz dziecka policjantem! W chwili zagrożenia, kiedy dziecko będzie potrzebowało pomocy nie podejdzie do kogoś kogo się boi. Wzbudzanie w dzieciach strachu przed mundurem nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

 • wspólne zdjęcie policjantów i uczniów w tle ekran na nim treść
  1
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle hol szkoły
  2
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle hol szkoły
  3
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle hol szkoły
  4
 • policjanci z uczniami oglądają bajkę w tle hol szkoły
  5
 • policjanci z uczniami oglądają bajkę w tle hol szkoły
  6
 • 7
 • wspólne zdjęcie w tle ekran i hol szkoły
  8
 • uczniowie trzymają w rękach książkę o tematyce pracy policjanta
  9
Powrót na górę strony