Aktualności

Areszt dla złodzieja, który znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy

Data publikacji 15.02.2023

Wałeccy policjanci zatrzymali 34 latka, który dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 100 zł, a ponadto podczas doprowadzenia do jednostki policji wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania 34-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy, doszło w miniony poniedziałek, 13 lutego w Wałczu na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Sprawca działając w sposób szczególnie zuchwały podszedł do 89 letniej kobiety i wyrwał jej z ręki banknot 100 zł. Podczas zatrzymania mężczyzna słowami wulgarnymi znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał 3 zarzuty - dokonania kradzieży zuchwałej, naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Według kodeksu karnego kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W przypadku kradzieży zuchwałej istnieje brak granicy kwotowej klasyfikowania czynu.

 

  • tył radiowozu w tle pomieszczenie do przewozu zatrzymanych
    1
  • policjant z zatrzymanym  w tle drzwi wejściowe do budynku komendy
    2
Powrót na górę strony