Aktualności

Zasilili szeregi wałeckiej jednostki policji

Data publikacji 30.01.2023

Słuchacze Szkoły Policji w Pile zakończyli praktyki terenowe w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Młodzi adepci pierwszy raz wyszli w teren służbowy pełniąc służby z policjantami dzielnicowymi, patrolowcami i ruchu drogowego.

Dzięki wspólnym patrolom z policjantami, na ulicach miasta służbę pełniło więcej mundurowych, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Młodzi policjanci przede wszystkim po raz pierwszy mogli w warunkach rzeczywistej służby zweryfikować zdobytą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne nabyte podczas realizowanego przez nich szkolenia zawodowego podstawowego.                 

W sumie o pięciu słuchaczy zwiększyły się szeregi wałeckich funkcjonariuszy. W czasie wspólnych służb słuchacze uczestniczyli w realizowanych interwencjach, kontrolach drogowych oraz ujawniali sprawców przestępstw i wykroczeń. Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy ważny etap służby w mundurze.

Starsi służbą koledzy uczyli młodszych kolegów jak prawidłowo przeprowadzać różnego rodzaju interwencje, kontrole drogowe czy z pozoru błahe legitymowanie osób. Podczas nauki w szkole policyjnej policjanci zdobywają wiedzę teoretyczną aby później wykorzystywać ją w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas służb będąc już w macierzystych jednostkach.

Słuchacze, którzy przez pięć dni odbywali praktyki w wałeckiej komendzie po zdaniu egzaminu końcowego wrócą do jednostek macierzystych w województwie mazowieckim. Dzięki współpracy z kierownictwem Szkoły Policji w Pile obecność większej ilości funkcjonariuszy na ulicach naszego miasta z pewnością została dostrzeżona przez lokalną społeczność co wpłynęło na wzrost poziomu bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

  • słuchacze na odprawie do służby w tle ściana w pomieszczeniu
    1
  • policjanci podczas odprawy w tle ściana pomieszczenia
    2
Powrót na górę strony