Aktualności

Wspólne działania służby kolei z policjantami dzielnicowymi

Data publikacji 12.01.2023

Wczoraj na trenie powiatu wałeckiego policjanci dzielnicowi przeprowadzili dwu dniowe działania wspólnie ze służbą kolei. To przedsięwzięcie na rzecz bezpieczeństwa na kolei.

To nie pierwsze wspólne działania policjantów ze służbą kolei. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest kontrola przez służby przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zwracają uwagę na pozostawione bez opieki bagaże, negatywne zachowani osób przebywających na stacjach kolei, zakłócenia porządku, spożywanie alkoholu, nielegalne przejścia przez torowiska i tym podobne. Ponadto zadaniem służb jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie właściwych postaw. Służby dokonują kontroli szlaków kolejowych pod kątem stanu technicznego i prawidłowego oznakowania tras.

Wspólne działania prowadzone są cyklicznie.

 

  • służby kontrolują dworce w tle wiata przystanku
    1
  • służby kontrolują dworce w tle droga gruntowa
    2
Powrót na górę strony