Aktualności

Mężczyzna zasłabł pod wałecką komendą. Z pomocą ruszyli policjanci

Data publikacji 26.10.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu ratowali życie 62 letniemu mężczyźnie, który zasłabł przechodząc nieopodal jednostki. W trakcie wykonywanych czynności ratujących życie funkcjonariusze użyli defibrylatora.

Zdarzenie miało miejsce w porze wieczorowej, kiedy do dyżurnego jednostki przyszedł mężczyzna  informując, iż w pobliżu budynku komendy na trawie siedzi mężczyzna. Oficer dyżurny wysłał na miejsce policjantów, powiadamiając międzyczasie Pogotowie Ratunkowe.

Z uwagi na ustanie czynności życiowych u 62 latka funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej stosując resuscytację krążeniowo – oddechową, jednocześnie używając defibrylatora, będącego na wyposażeniu jednostki. Jeszcze przed przyjazdem karetki czynności życiowe u mężczyzny powróciły, po czym został on przetransportowany do szpitala w Wałczu.

Można powiedzieć, że 62 latek miał szczęście, że zasłabł akurat nieopodal komendy policji. Idąc dalej wzdłuż drogi krajowej K22, która biegnie wzdłuż jednostki mógłby zostać niezauważony przez inne osoby. Policjant ma bowiem obowiązek prawny udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wynika to z zasad policyjnej etyki zawodowej. Dlatego też policjanci posiadają wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Pamiętajmy! Nie bójmy się pomagać! Liczy się każda minuta, by uratować życie.

  • defibyrlatory w tle ściana
    1
  • defibrylatory w tle baner i logo Policji
    2
Powrót na górę strony