Aktualności

Dzielnicowi na spotkaniu z pierwszoklasistami

Data publikacji 28.09.2022

Policjanci dzielnicowi z Posterunku Policji w Mirosławcu wzięli udział w spotkaniu z pierwszoklasistami. Głównym tematem edukacyjnego spotkania byli piesi uczestnicy ruchu drogowego.

Dzielnicowi odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mirosławcu. Na początku pierwszoklasiści dowiedzieli się, że dzielnicowi to policjanci do których można zwrócić się o pomoc, w sprawach dotyczących kompetencji Policji, zwłaszcza bezpieczeństwa. To policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z mieszkańcami w swoim rejonie, rozpoznający potrzeby mieszkańców, ich oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa.

Natomiast głównym tematem i celem spotkania z pierwszakami była edukacja w zakresie bezpieczeństwa i poprawa bezpieczeństwa dzieci. Policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami na temat bezpieczeństwa na drodze zwracając przy tym uwagę młodych uczestników ruchu na zagrożenia, jakie mogą ich tam spotkać. Mówili o bezpiecznym poruszaniu się po drodze do szkoły i ze szkoły, podczas podróży samochodem, jazdy na rowerze i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zachowań w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Dzięki wsparciu przez Urząd Miasta i Gminy w Mirosławcu, za wzorowe odpowiedzi podczas spotkania, dzielnicowi wręczali dzieciom odblaski i magnesy na lodówkę promujące bezpieczeństwo.

 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle tablica interaktywna
  1
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle tablica interaktywna
  2
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle regały i drzwi do sali
  3
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle regały i drzwi do sali
  4
 • policjanci rozmawiają z uczniami w tle ściana i drzwi
  5
Powrót na górę strony