Aktualności

33 latek odpowie za kradzież zuchwałą i kierowanie gróźb

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 33 latka, który chwilę wcześniej dokonał kradzieży artykułów spożywczych w jednym ze sklepów na terenie Wałcza, a następnie kierował groźby karalne w stosunku do swojej sąsiadki. Mężczyzna przyznał się popełnionych czynów za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci jednostki Policji w Wałczu otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej do której doszło na terenie miasta. Krótko po zgłoszeniu policyjny patrol zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy kradzieży. Radiowóz policyjny udał się za mężczyzną, ponieważ ten zaczął uciekać policjanci opuścili radiowóz i ruszyli za nim.

Po chwili został on zatrzymany i okazał się być on sprawcą kradzieży sklepowej. Według zgłaszającego mężczyzna wszedł do sklepu i zaczął pakować towar ze sklepowych półek do papierowej torby. Wśród towaru był alkohol, papierosy i inne napoje. Z zakupami mężczyzna podszedł do sprzedawcy informując, że nie ma pieniędzy i chce otrzymać towar na tzw. „krechę”. Sprzedający nie zgodził się, wtedy 33 latek zabrał towar wartości nie całe 140 złotych i uciekł ze sklepu.

Tego samego dnia będąc pod działaniem alkoholu groził także swojej sąsiadce, pozbawieniem życia. 33 latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej oraz groźby karalnej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony