Aktualności

Wakacje miną, a po nich zostaną wspomnienia i cenne wskazówki

Data publikacji 12.08.2022

Wakacje mają się już ku końcowi. Policjanci z Posterunku Policji w Mirosławcu nadal dbają o to, aby dla wszystkich były one bezpieczne. Wczoraj w ramach działań profilaktycznych spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta z którymi przeprowadzili mini test o „Bezpiecznych Wakacjach”, a w nagrodę wręczali dzieciom malowanki o zasadach bezpieczeństwa.

Podczas działań w Mirosławcu policjanci przypominali o tym, że wakacje to czas wypoczynku dla wszystkich ale w czasie jego trwania nie można zapominać o zdrowym rozsądku i zasadach bezpieczeństwa. Policjanci z Posterunku Policji, podczas patrolu pieszego zapraszali napotkane dzieci i ich opiekunów do zabawy w mini test o „Bezpiecznych wakacjach”.

Na początku kilkulatki były lekko skrępowane ale z upływem każdej minuty coraz śmielej włączały się do rozmowy i odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Część dzieci jak się okazało przyjechała tu na wakacje, głównie do dziadków. Mali goście odpowiadali na pytania, dotyczące zachowań nad wodą i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każde dziecko otrzymało od policjantów malowankę zatytułowaną „Policja dzieciom”. Książeczka zawiera kolorowe ilustracje i strony do kolorowania, które uczą zasad postępowania w różnych sytuacjach. Taka lekcja i spotkanie z Paniami policjantkami na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci.

Poniżej można obejrzeć starania najmłodszych podczas udzielania odpowiedzi na zadawane przez mundurowe pytania. Wszystkim dzieciom życzmy udanej i bezpiecznej końcówki wakacji.

Film Bezpieczne Wakacje

Pobierz plik Bezpieczne Wakacje (format mp4 - rozmiar 46.19 MB)

Film montaz.mp4

Pobierz plik montaz.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.13 MB)

Pliki do pobrania

  • 1
    15.56 KB
    treść
  • 2
    12.69 KB
    treść
Powrót na górę strony