Aktualności

Spotkanie z policyjnym „wodniakiem"

Data publikacji 09.08.2022

Jak zachowywać się na kąpielisku, co oznaczają poszczególne znaki na kąpielisku i kolory powiewającej flagi, jak bezpiecznie podróżować? Odpowiedź już znają uczestnicy półkolonii po spotkaniu z policyjnym „wodniakiem” i policjantem drogówki.

Do końca wakacji zostały jeszcze trzy tygodnie ale kiedy skończy się wypoczynek o bezpieczeństwie nie możemy zapominać. Dlatego przez cały okres wakacji, przed wakacjami i po wakacjach policjanci uświadamiają najmłodszych. Od najmłodszych lat powinno się nieustannie wyrabiać u dzieci przeświadczenie, że własne bezpieczeństwo jest rzeczą bardzo ważną.

Dziecko powinno znać zasady postępowania w różnych sytuacjach życiowych, tak, aby uniknąć zagrożeń. Dla uczestników półkolonii atrakcją spotkania było niecodzienne spotkanie z policyjnym „wodniakiem”. Jednak zanim policjant spotkał się z kolonistami, wskazówek bezpieczeństwa na drodze udzieliła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy. Ważnym tematem była podróż i samochodem i autokarem.

Mundurowa mówiła o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa za każdym razem w trakcie podroży autem, informowała jak niebezpieczne jest lekceważenie tego obowiązku. Policjantka wyjaśniła jak należy zachowywać się w trakcie podróży autokarem. W końcu przyszedł czas na spotkanie z policjantem mł. asp. Markiem Bednarskim pełniącym służbę na policyjnej łodzi motorowej, a na co dzień w Ogniwie Patrolowo -  Interwencyjnym. Policjant w skrócie opowiedział o swojej służbie na wodzie, apelował o rozwagę   i przestrzeganie regulaminu na kąpielisku. Dzieci żywo włączały się w dyskusję o bezpieczeństwie nad wodą i na drodze.

Wszyscy uczestnicy otrzymali profilaktyczne ulotki „Bezpieczne wakacje nad wodą”.

 • spotkanie z policyjnym wodniakiem w tle woda
  1
 • Spotkanie z policjantem w tle woda
  2
 • spotkanie z policjantem w tle woda
  3
 • spotkanie z policjantem w tle woda
  4
 • 5
 • dziecko trzyma ulotkę w tle woda
  6
 • wspólne zdjęcie w tle woda
  7
 • Chłopiec trzyma ulotkę w tle woda
  8
Powrót na górę strony