Aktualności

Policjanci i strażacy na spotkaniu z harcerzami

Data publikacji 04.08.2022

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2022”, policjanci i strażacy spotkali się z uczestnikami obozów pod namiotami w stanicy harcerskiej w Próchnówku. Stróże prawa rozmawiali z młodymi harcerzami o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku, zagrożeniach na drodze oraz związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Stanica Harcerska w Próchnówku od wielu lat gości na swoim terenie zuchów i harcerzy z różnych zakątków Polski. Mundurowi kontrolowali obiekt oraz rozmawiali z organizatorem i opiekunami wypoczynku. Poza kontrolami funkcjonariusze przeprowadzili także prelekcje skierowane do zuchów i harcerzy, dotyczącą ewentualnych zagrożeń podczas spędzania czasu nad wodą, w lesie oraz poruszania się po drogach.

Ważnym elementem rozmów z dziećmi i młodzieżą było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, podczas wypoczynku nad wodą. Uczestnicy obozu z ogromnym zainteresowaniem słuchali rad, ale również sami wskazywali negatywne zachowania, których należy unikać.

Policjanci szczególną uwagę poświęcili zagrożeniom związanym z uzależnieniem takim jak narkotyki, alkohol i nikotyna. Wyjaśnił jakie skutki niesie za sobą zażywanie i posiadanie substancji psychoaktywnych. Policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze będąc zarówno pieszym, rowerzystą, czy też pasażerem samochodu. Zapewnienie dzieciom spokojnych i bezpiecznych wakacji – to cel policjantów.

  • policjanci i strażacy na spotkaniu z harcerzami w tle las i namioty
    1
  • policjanci i strażacy na spotkaniu z harcerzami w tle las i namioty
    2
  • Policjanci i strażacy na spotkaniu z harcerzami
    3
Powrót na górę strony