Aktualności

„Nasi policjanci- muzyczne podziękowanie od seniorów”

Data publikacji 16.11.2021

W Dziennym Domu Pomocy oraz nowo otwartym Klubie Seniora, odbyło się spotkanie z policjantami jednostki policji w Wałczu, w ramach programu policji zachodniopomorskiej „Bezpieczny senior”. Mundurowi przypominali o szeroko rozumianym bezpieczeństwem osób starszych. Niespodzianką od zaprzyjaźnionych seniorów była przygotowana dla policjantów piosenka pt. „Nasi policjanci”. Mundurowi serdecznie dziękowali uczestnikom spotkania za tak miłe podziękowanie i współpracę.

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych wałeccy policjanci realizują program pod nazwą „Bezpieczny senior”, spotykając się z najstarszymi mieszkańcami powiatu, zwracają uwagę na zagrożenia na jakie są narażeni. Celem programu policji zachodniopomorskiej pod nazwą „Bezpieczny senior”, skierowanego do najstarszych mieszkańców jest ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw oraz innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na wyżej wymienionej grupie.

Tym razem mundurowi spotkali się z osobami korzystającymi z Dziennego Domu Pomocy na ulicy Kościuszki oraz Klubu Seniora na ulicy Sądowej w Wałczu. Policjanci ostrzegali seniorów przed współczesnymi zagrożeniami, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki: wyłudzania pieniędzy od osób starszych, oszustw internetowych, o bezpieczeństwie w sieci internetowej. Podczas spotkania na policjantów czekała miła niespodzianka.

Seniorzy, którzy od lat uczestniczą w spotkaniach z policjantami w podziękowaniu za pamięć o nich napisali piosenkę pt. „Nasi policjanci”. Spotkanie z seniorami jak zwykle przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze przy wspólnym śpiewie. Ważnym dla mundurowych jest fakt, że żadna z osób, która uczestniczyła do tej pory w spotkaniach z policjantami nie stała się ofiarą oszusta podającego się z „wnuczka”, „funkcjonariusza” czy przedstawiciela innej instytucji.

Pamiętajmy! Scenariusz oszustwa, którego ofiarą najczęściej są osoby starsze lub samotne bywa różny. Kiedy w słuchawce słyszymy głos podający się za policjanta, pracownika banku lub członka rodziny, który mówi o nagłym zdarzeniu, to scenariusz oszustów. Nie działajmy pochopnie! Apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przypominanie o nich naszym bliskim.

 

 • tekst piosenki
  1

Film 1

Opis filmu: prezentacja

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 7.87 MB)

Film 2

Opis filmu: film

Pobierz plik 2 (format mp4 - rozmiar 21.43 MB)

Pliki do pobrania

 • 1
  11.99 KB
 • 2
  12.24 KB
  deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony