Aktualności

„Dzielnicowy i jego wyjątkowa pasja”

Data publikacji 04.06.2021

Na co dzień jest policjantem dzielnicowym i służy w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu. Jak zwykło się mawiać o dzielnicowym- to policjant pierwszego kontaktu. Sierż. szt. Bartosz Bezler, bo o nim mowa ma nietypową pasję. To pasjonata robienia makiet różnych budowli i sklejania modeli, zwłaszcza sprzętu wojskowego. Jednak to, nie jedyne zajęcie Bartosza, dzięki któremu wypoczywa i relaksuje się po służbie, niezależnie od uznania zewnętrznego.

W środku i na zewnątrz powstałej budowli brakuje tylko policjantów i pracowników policji! Makieta Komendy Powiatowej Policji w Wałczu jest pracą sierż. szt. Bartosza Bezlera. To policjant dzielnicowy wałeckiej jednostki, a powstała makieta jest dziełem jego pasji, nie jedynej zresztą. Wykonywanie makiet i modeli sprzętu wojskowego jest ulubionym zajęciem w wolnym czasie od służby.

Pasja, ta odpręża go i uszczęśliwia, niezależnie od zewnętrznego uznania. Zainteresowanie, tym zajęciem pojawiło się, kiedy był jeszcze małym chłopcem. Wtedy na pierwszym planie było sklejanie modeli różnej skali, głównie sprzętu wojskowego okresu II wojny światowej. W pokoju Bartka modele samochodów, samolotów, czy czołgów zajmowały większość półek na regale. Z czasem postanowił spróbować tworzyć makiety. Pierwszą i na pewno nie ostatnią jest makieta swojego miejsca pracy.

Robienie makiet nie jest łatwym i tanim zajęciem. Trudność głównie polega na dostępności materiałów. Mimo wszystko zajęcie swoje uznaje za nieodparcie inspirujące i przyjemne. Bartek jest zdania, że prawdzie szczęście i spełnienie możemy osiągnąć tylko wtedy, kiedy pasja jest jednocześnie naszą pracą. Uważa, że warto mieć pasję dla poczucia celu, przerwania rutyny i zajęcia w senioralnym czasie- śmieje się dzielnicowy.

Oprócz robienia modelarstwa uwielbia podróże, zwiedzanie między innymi budownictwa obronnego na terenie Polski- fortyfikacje, twierdze... Sierż. szt. Bartosz Bezler w wałeckiej komendzie służy od 9 lat, a od 7 jako dzielnicowy rejonu gminnego.

W planie ma wykonanie kolejnej makiety budynku Posterunku Policji w Tucznie, gdzie również pracował. Wykonana przez policjanta makieta Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zdobi teraz wnętrze sali tradycji jednostki.

 

 • budynek komendy, na tle dywanu
  1
 • styropian, ołówek na tle papaieru
  2
 • budynek ze styropianu na tle papieru
  3
 • budynek ze styropianu na tle papieru
  4
 • policjant na tle radiowozu na pierwszym planie dzieci
  5
 • policjant na tle radiowozu podczas spotkania z dziećmi
  6
 • komenda na tle sciana
  7
Powrót na górę strony