Aktualności

„Jechał tylko o 10 km/h więcej"- spot od policjantów drogówki”

Data publikacji 11.05.2021

Policjanci waleckiej drogówki przygotowali spot skierowany do kierujących oraz sprawców wypadków drogowych. Spot jest także wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Film przedstawia ubiegłoroczne dane statystyczne wypadków, zdjęcia zdarzeń drogowych, przyczyny ich powstania, przesłanie do kierowców oraz zdjęcia przydrożnych krzyży- ofiar wypadków drogowych. Ma on podziałać na wyobraźnię i wpłynąć na świadomość kierowców zwłaszcza młodych.

Jechał tylko o 10 km/h więcej”- to spot przygotowany przez policjantów wałeckiej drogówki.

Każdego dnia na drogach ginie człowiek w wyniku zdarzenia drogowego. Według statystyk średnio co 24 sekundy. Wypadki drogowe stały się główną przyczyną śmierci. Aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci wałeckiej drogówki prowadzą szereg działań począwszy od profilaktyki po represję.

Tym razem przygotowali spot, który skierowany jest do kierujących, sprawców wypadków drogowych celem poprawy bezpieczeństwa. Spot jest także wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Zarówno dla ofiar i większości sprawców wypadek to wydarzenie bardzo silne.

Wypadki każdego roku powodują śmierć pieszych, rowerzystów, motocyklistów, kierowców i pasażerów, powodują obrażenia czy kalectwo. Policjanci poprzez ten rodzaj przekazu apelują o ostrożność i rozwagę. Mundurowi chcą wpłynąć na świadomość i wyobraźnie kierowców, zwłaszcza młodych.

Film przedstawia ubiegłoroczne dane statystyczne, zdjęcia wypadków drogowych, przyczyny ich powstania, przesłanie do kierowców oraz zdjęcia przydrożnych krzyży- ofiar wypadków drogowych.

  • licznik wskazuje prędkość 150 km/ h
    1

Film 1

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 20.38 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony