Aktualności

„Hu, hu, ha nasza zima zła- spotkanie z dzielnicowymi”

Data publikacji 14.01.2021

Dzieci i młodzież w tegoroczne ferie zimowe z uwagi na stan pandemii w kraju musiały zaplanować spędzanie wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Najmłodsze miały możliwość skorzystania z półkolonii organizowanych na terenie miasta Wałcz. Takich miejsc jest w mieście sześć. I właśnie kolejny wypoczynek odwiedzili mundurowi. Nie zabrakło zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Na terenie Wałcza dzieci w trakcie zimowego wypoczynku mogą korzystać z organizowanych półkolonii, które funkcjonują w sześciu miejscach. Kolejne taki miejsce spędzania zimowego wolnego czasu przez najmłodszych odwiedzili dzielnicowi. Dzieci dowiedziały się jakie zadania w służbie wykonuje każdego dnia policjant dzielnicowy, co to jest rejon służbowy i gdzie i jak można „poznać” swojego dzielnicowego.

Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Przypominał o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, bo właśnie poza budynkiem placówki odbyło się spotkanie. Były zabawy w mimiczne kalambury o zimie i zabawa w rzucanie się śnieżkami. W tej zabawie zwycięska drużna oklaskiwana była brawami kolegów. Zadaniem drużyny było przerzucić jak najwięcej „śnieżnych” kul wykonanych z gazet na pole przeciwnika. W dwóch spotkaniach uczestniczyło 50 dzieci.

Policjanci wręczyli uczestnikom półkolonii odblaskowe zawieszki.

 • wspólne zdjęcie dzieci i policjantów w tle szkoła
  1
 • dzieci rzucają się śnieżkami, w tle szkoła
  2
 • dzieci bawią się w kalambury w tle szkoła
  3
 • policjantka wręcza dzieciom odblaski, w tle szkoła
  4
 • dzieci rzucają się śniezkami, w te szkoła
  5

Pliki do pobrania

 • 1
  9.49 MB
 • 2
  12.47 KB
  deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony