Aktualności

„Areszt dla 25 latka za przestępstwo rozboju”

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałcz, zatrzymali 25 letniego sprawcę, który kolejny raz dopuścił się popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu a tym razem z użyciem przemocy. Postanowieniem sądu trafił do aresztu, a za popełnione przestępstwo grozi mu karta do 12 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec 25 letniego mieszkańca Wałcza, który na jednej z ulic miasta, zaatakował innego mieszkańca Wałcza, poprzez użycie przemocy fizycznej, stosując uderzenia i skrępowanie rąk, po czym dokonał przywłaszczenia portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 100 zł, dowodu osobistego, torby i czapki sportowej.

Ponadto, wykorzystując godziny nocne, dokonał kradzieży w sumie czterech huśtawek od dwóch rożnych pokrzywdzonych osób, gdzie straty oszacowano na kwotę 500 zł i 120 zł. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej wytypowali mężczyznę mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał on zarzut dokonania rozboju i krtadzieży. 25 latek przyznał się do popełnionych czynów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Sprawca kolejny raz popełnił przestępstwo przeciwko mieniu, tym razem z użyciem przemocy.

Powrót na górę strony