Aktualności

„SPEED wychwytuje niebezpieczne zachowania na drodze”

Data publikacji 17.02.2020

Niejeden kierowca przekonał się o skuteczności działania policyjnej grupy SPEED, która powstała z myślą o wychwytywaniu niebezpiecznych, agresywnych zachowań na drodze jakimi są najczęściej: przekraczanie dozwolonej prędkości czy niebezpieczne wyprzedzanie. Takim niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się kierowca forda. Popełnione przez kierowcę wykroczenie drogowe zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Policyjne grupy SPEED powstały po to, aby reagować skutecznie i głównie na piratów drogowych. Wychwytywanie niebezpiecznych zachowań, niebezpieczne i nieprawidłowe wyprzedzanie czy inne agresywne zachowania kierowców to, główne zadania tych policjantów drogówki.

Wczoraj w godzinach wieczornych, nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator zarejestrował popełnione przez 55 kierowcę niebezpieczne zachowanie na drodze. Obcokrajowiec z czasowym meldunkiem w Polsce prowadzący samochód marki Ford Galaxy zaczął wyprzedzać kolumnę pojazdów, nie stosując się do znaku linia jednostronnie przekraczalna.

Zachowanie jego było o tyle niebezpieczne, gdyż kontynuował on jazdę na wierzchołku wzniesienia, co znacznie ogranicza widoczności drogi. 55 letni kierowca został ukarany grzywną. Ponadto jako dodatkową sankcję kierowca otrzymał punkty karne. Zatrzymani przez grupę SPEED piraci drogowi nie unikną odpowiedzialności.

Nieodpowiedzialne i nieostrożne zachowanie kierowcy można zobaczyć na nagraniu.

Film Pościg

Pobierz plik Pościg (format mp4 - rozmiar 14.6 MB)

Powrót na górę strony