Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

„Dwie lekcje ćpania, skutki głupoty”

Data publikacji 08.12.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu wspólnie z przedstawicielem sanepidu od 3 lat realizują program pod nazwą „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach. „Dwie lekcje ćpania, skutki głupoty” to nazwa warsztatów przeprowadzonych w ramach programu dla uczniów przez mundurowych i certyfikowanego terapeutę od uzależnień.

W warsztatach udział wzięło 180 uczniów klas VII wałeckich szkół, które przystąpiły do programu. „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” to nazwa wojewódzkiego programu profilaktyki i używania substancji psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków. Program powstał przed blisko 3 laty, w następstwie niepokojącej sytuacji epidemiologicznej.

Trzy tygodnie temu w szkoleniu z policjantami i przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Wałczu, udział wzięli nauczyciele i pedagodzy, a teraz  uczniowie. Warsztaty z uczniami prowadził wspólnie z mundurowymi prezes, a zarazem certyfikowany terapeuta od uzależnień ze Stowarzyszenia Arka Noego w Głomsku.

Spotkania z gościem, zaproszonym przez policjantów cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży jak i nauczycieli.

Warsztaty przeprowadzone zostały w Wałeckim Centrum Kultury. Młodzi ludzie usłyszeli o tym, jak wejść w dorosłe życie bez uzależnień, bez lęku, który towarzyszy ucieczce w narkotyki, jak doskonalić swoje zainteresowania, życie osobiste oraz szanować zdrowie i rodzinę.

Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco dla zaproszonego gościa, któremu uczniowie ściskali dłoń, dziękując za wspaniałą lekcję. Kolejne już w styczniu dla uczniów szkół gminnych. Warsztaty realizaowane są we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

 

 

Powrót na górę strony