Z samochodu na rower- alkohol nadal za kierownicą
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 54- latka, który najpierw prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, a następnego dnia już na rowerze ponownie wsiadł na drogę po alkoholu. Mężczyzna poniósł konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych decyzji.
Funkcjonariusze wałeckiej drogówki w Wałczu na ulicy Bydgoskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Volvo. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 54- letniego mężczyzny blisko 2 promile alkoholu.
Kierujący został zatrzymany, a jego dalszym losem zajmie się Sąd. Jak tłumaczył policjantom, po zakończeniu pracy wypił jedynie piwo. To jednak nie uchroniło go przed poważnymi konsekwencjami. Na tym jednak nie koniec jego nieodpowiedzialnych zachowań. Następnego dnia ten sam mężczyzna został zatrzymany na ulicy Kołobrzeskiej, tym razem podczas jazdy rowerem.
Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2, 5 tysiąca złotych. Policjanci przypominają, że alkohol i kierowanie pojazdami niezależnie od ich rodzaju to skrajnie niebezpieczne połączenie, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji.
Nasz serwis facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61569226306244
Film 1
Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 11.35 MB)
Pliki do pobrania
-
1
23.08 KBDeskrypcja tekstowa filmu