Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach- spotkanie z uczniami
Policjanci z Wałcza wspólnie z przedstawicielem sanepidu przeprowadzili spotkanie dla uczniów klasy VII w ramach programu ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. W zakres tego przedsięwzięcia wchodzą prelekcje z Policją, pracownikiem Stacji Epidemiologiczno- Sanitarnej i pedagogiem szkolnym Celem zajęć jest m.in uświadomienie odpowiedzialności prawnej w zakresie eksperymentowania i używania substancji psychoaktywnych a także kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia i poczucia odpowiedzialności za dokonywanie wyborów związanych ze zdrowiem.
W spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Wałczu i przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej uczestniczyli uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu. W trakcie spotkania z policjantem omówione zostały konsekwencje prawne, jakie mogą grozić za popełnienie przestępstwa i wykroczenia.
Uczniowie poszerzali również swoją dotychczasową wiedzę z zakresu skutków zażywania substancji psychoaktywnych oraz tzw. nowych narkotyków – dopalaczy. Przedstawiciel Sanepidu omówił również problematykę uzależnień od alkoholu i wyrobów tytoniowych, zwracając przy tym uwagę na negatywne konsekwencje zdrowotne.
W trakcie zajęć przypomniano uczniom jak ważne jest dbanie o swoją przyszłość i jaki wpływ ma ich zachowanie do podejmowanie dalszych decyzji życiowych. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje zapamiętają na długo.
Nasz serwis facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61569226306244