Aktualności

Pomaganie jest piękne– świąteczna niespodzianka od policjantów i pracowników policji dla seniorki

Data publikacji 22.12.2022

Dzisiaj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przekazali świąteczną paczkę seniorce - wdowie po zmarłym funkcjonariuszu policji. Kiedyś to starsza Pani swoją fachowością i życzliwością pomagała policjantom pracując jako pielęgniarka w policyjnej przychodni.

Święta to magiczny czas w którym wszyscy czujemy niezwykłą ekscytację. To czas, w którym bardziej otwieramy się na drugiego człowieka. Niektórzy potrzebę pomagania mają we krwi. Stróże prawa wspólnie z pracownikami policji przygotowali świąteczną paczkę dla potrzebującej seniorki – wdowy po zmarłym funkcjonariuszu wałeckiej komendy. Seniorka we wcześniejszych latach swoją fachową pomocą, życzliwością i serdecznością służyła między innymi policjantom jako pielęgniarka.

Dzisiaj starsza Pani samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna i potrzebuje pomocy. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Artur Grenda wraz z ze swoim zastępcą podinsp. Wojciechem Wnuk w imieniu policjantów i pracowników policji  przekazali przygotowaną dla seniorki i jej syna paczkę. W paczce obdarowani znajdą żywność, w tym słodycze, kawę, herbatę, artykuły kosmetyczne oraz środki czystości..

Mamy nadzieję, że ten drobny gest ociepli świąteczny czas seniorce i jej synowi. Mundurowi zachęcają wszystkich mieszkańców do niesienia pomocy oraz apelują o reakcję w stosunku do osób samotnych, nieporadnych, niepełnosprawnych i bezdomnych – wszyscy są ważni, a wsparcie bardzo potrzebne. Warto zatrzymać się na chwilę, zwolnić i pomyśleć o...innych.

 

 • policjanci przy radiowozie z paczką w tle zabudowania
  1
 • policjanci przy klatce schodowej w tle ściana budynku
  2
 • policjanci w mieszkaniu u seniorki w tle pomieszczenie mieszklne
  3
 • policjant niesie paczkę w tle budynki mieszkalne
  2
 • paczka na niej zabawka Mikołaj w tle choinka
  5
Powrót na górę strony