Aktualności

„Motocyklisto! Nie przerywaj ukochanej pasji- drogówka z profilaktyką”

Data publikacji 24.05.2021

Prowadzone przez policjantów drogówki działania mają zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Oprócz represji, mundurowi prowadzą szeroko zakrojoną profilaktykę. Film przygotowany przez wałeckich policjantów, to nie tylko wskazówki bezpieczeństwa, to także apel o ostrożność i rozwagę.

Nieuwaga, brawura, szybka jazda i brak rozsądku, to główne przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów. Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze policjanci wałeckiej drogówki oprócz represji prowadzą działania profilaktyczne skierowane do użytkowników dróg. Są to działania prewencyjne i edukacyjne. Kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to dla policjantów w białych czapkach zadanie priorytetowe.

Okres wiosenno- letni, a zwłaszcza łada pogoda sprzyjają motocyklistom. Niestety i wśród tych uczestników ruchu odnotowuje się wypadki drogowe. W maju tego roku w powiecie wałeckim policjanci odnotowali pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty, a w poprzednim tj. 2020r- 4 wypadki i 4 ranne osoby. Przygotowany przez policjantów drogówki film pt.

Motocyklisto! Nie przerywaj ukochanej pasji! - to wskazówki, przestroga, apel o ostrożność i rozwagę. Poprzez ten rodzaj przekazu policjanci przypominają o głównych przyczynach wypadków z udziałem tej grupy uczestników ruchu, zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wykonywania jakichkolwiek manewrów, wyraźnym i wczesnym ich sygnalizowaniu, o tym jak ważny jest odpowiedni ubiór, który chroni motocyklistę przed ewentualnymi urazami w razie wypadku.

Mundurowi informują, że ranni w wypadkach motocyklowych często nie wracają do pełnej sprawności sprzed wypadku. Co to znaczy być bezpiecznym ? To bycie ostrożnym, rozważmy i przewidującym. Przed nami sezon letni, pora wakacji i związane z tym wyjazdy.

Pamiętajmy!

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Niezależnie od tego w jakim charakterze uczestniczymy w ruchu drogowym pamiętajmy, że nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może przyczynić się do tragedii.


 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.56 MB)

Pliki do pobrania

  • 2
    18.47 KB
    deskrypcja tekstowa filmu
Powrót na górę strony