„Spotkanie pierwszaków z dzielnicowym” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Spotkanie pierwszaków z dzielnicowym”

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu spotkał się z pierwszoklasistami w swoim rejonie służbowym. Policjant rozmawiał z dziećmi o tym, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, podróżować pojazdem, a także jak należy prawidłowo postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się także, czym zajmuje się dzielnicowy i poznały policyjną maskotę.

W miłej atmosferze w Szkole Podstawowej w Szwecji w gminie Wałcz sierż. szt. Bartosz Bezler policjant dzielnicowy spotkał się z uczniami klasy pierwszej. Policjant wyjaśnił dzieciom kim są dzielnicowi i jakie są ich zadania. W dalszej części spotkania, które przeprowadzone zostało w plenerze na terenie szkoły, mundurowy przypomniał uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz opowiedział, jak bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły, czy spędzać wolny czas.

Atmosfera spotkania podniosła się, kiedy sierż. szt. Bartosz Bezler zaprezentował Sierżanta Bródkę- policyjną maskotkę w mundurze policjanta prewencji i ruchu drogowego, wskazując różnice w umundurowaniu, które wyróżnia biały kolor. Uczniowie zaproszeni zostali do edukacyjnej zabawy w ruch uliczny.

Celem zabawy jest pokazanie dzieciom właściwych zachowań na drodze, kultury na drodze- czyli „Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe”. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały samozaciskowe opaski odblaskowe. Odblaskowe światełka poprawią bezpieczeństwo na drodze.

 • wspólne zdjęcie dzielnicowego z dziećmi, w tle radiowóz
  1
 • dzielnicowy rozmawia z dziećmi, w tle radiowóz
  2
 • dzielnicowy rozmawia z dziećmi, w tle radiowóz
  2
 • dzielnicowy wręcza dzieciom odblaski, w tle radiowóz
  4
 • dzielnicowy wręcza dzieciom odblaski, w tle radiowóz
  4