„Policyjny patrol wodny” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Policyjny patrol wodny”

W powiecie wałeckim, w okresie letnim policjanci pełnią także służbę na wodzie. Przeszkolony do tych zadań policjant na co dzień jest patrolowcem dla którego legitymowanie, patrolowanie czy kontrole pojazdów to, standardowe zadania w służbie. Obecnie patrol wodny czuwa nad bezpieczeństwem wypoczywających.

Wałecki patrol wodny jak co roku w sezonie wakacyjnym, kontroluje zachowania wypoczywających w trosce o ich zdrowie i życie. Służbę na policyjnej łodzi motorowej pełni sierż. szt. Marek Bednarski, wspólnie z ratownikiem WOPR. Wspólne działania są związane z prowadzoną akcją „Bezpieczne wakacje”, wynikające z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na akwenach, a także w miejscach zbiorowego wypoczynku.

Mimo, iż sezon wakacyjny zbliża się ku końcowi, to „wodniacy” intensywnie pracują. Obecność stróżów prawa na wodzie ma przede wszystkim zniechęcić amatorów niedozwolonej kąpieli. Ponadto patrol na policyjnej łodzi kontroluje jednostki pływające, ich wyposażenie, wymagane uprawnienia i trzeźwość sterników.

Policjanci kontrolują również miejsca wykorzystywane przez wędkarzy. Podejmowane działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z uroków spędzania czasu nad wodą. Z uwagi na sprzyjającą pogodę wielu mieszkańców i wczasowiczów korzysta z dobrodziejstw wody, dlatego policjanci kolejny raz apelują do wszystkich osób wypoczywających o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Korzystajmy z miejsc do tego przeznaczonych, najlepiej tam, gdzie nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. Tego lata na terenie powiatu wałeckiego nie odnotowano przypadków utonięć i oby tak pozostało- apelują policjanci. Pamiętajmy! Skoki do nieznanej wody, wchodzenie do wody po alkoholu oraz przecenianie swoich umiejętności pływackich na ogół kończy się tragicznie.

  • policjant i ratownik WOPR na łodzi motorowej, w tle woda
    2
  • policjant i ratownik WOPR na łodzi motorowej, w tle woda
    2
  • policjant i ratownik WOPR na łodzi motorowej, w tle woda
    2