Aktualności

„Jestem bezpieczny w wakacyjnej podróży, jeżdżę w foteliku”

Dla rodzica bezpieczeństwo dziecka zawsze powinno być priorytetem. Nie ma bowiem większej tragedii dla rodzica czy opiekuna jak śmierć, bądź kalectwo własnego dziecka. Policjanci poprzez prowadzone akcje edukacyjno- informacyjne prowadzone w czasie wakacji apelują o przewożenie dzieci w fotelikach przed każdym długim weekendem i wakacyjnymi wyjazdami. Takie działania przeprowadzili właśnie wczoraj. Były niespodzianki dla małych pasażerów jaki ich opiekunów.

Czas wakacji to, czas wycieczek i rodzinnych wyjazdów, a co za tym idzie, wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym, policjanci wałeckiej drogówki prowadzą działania mające na celu poprawić bezpieczeństwo podróżnych- zwłaszcza tych małych. Bezpieczeństwo dzieci jest dla policjantów zawsze priorytetem.

Dlatego podczas prowadzonych akcji między innymi sprawdzają w jaki sposób przewożone są dzieci. Brak zastosowania się do przepisów związanych z przewożeniem dzieci w samochodzie to, nie tylko groźba mandatu w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych, ale przede wszystkim narażenie dziecka na ryzyko doznania znacznych obrażeń, gdyby doszło do wypadku.

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim pasażerom jest sprawą niebywale ważną. Bez względu na to, czy jedzie się do pobliskiego sklepu czy w daleką podróż dziecko musi być odpowiednio zabezpieczone. Każdego rodzaju zaniedbania w sytuacjach nawet pozornie niegroźnego wypadku drogowego mogą doprowadzić dziecko do trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.

Źle zapięty pas, podobnie jak pas niezapięty, może doprowadzić do tragedii. Fotelik ma przed tym chronić, bo ma własne pasy lub zaczepy na pasy samochodowe. Właśnie o tych zasadach przypominała podczas prowadzonej akcji st. sierż. Magdalena Malinowska.

Policjantka w rozmowie z dziećmi pytała, w jaki sposób podróżują i przypominała panią policjantka otrzymywał pluszowego żubrzyka- maskotkę policji wałeckiej Sierżanta Bródkę. Natomiast kierujący i przewożący swoje pociechy otrzymywali materiały profilaktyczne i zapachowe zawieszki do aut. Funkcjonariuszka przypominała także, o niepozostawianiu dziecka w zamkniętym pojeździe zwłaszcza w upalne dni, podobnie zwierzaka.

 

 

 • policjantka wręczyła dziecku maskotkę, w obecności mamy dziecka, w tle inne pojazdy na parkingu
  1
 • policjantka wręcza kierowcy materiały profilaktyczne, w tle ulica
  2
 • kierowca trzyma naklejkę, obok stoi policjantka
  3
 • policjantka wręcza dziecku w aucie maskotkę, obok opiekun
  4
 • maluch trzyma maskotkę obok policjantka, w tle opiekun
  5
 • policjantka wręcza dziewczynce maskotkę, w tle parking
  6
 • policjantka wręcza chłopcu maskotkę, w tle parking
  7
 • Chłopiec trzyma maskotkę, w tle okno w pojeździe
  7
 • chłopcy trzymają maskotki, w tle okno w pojeździe
  9