SPEED walczy z prędkością - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

SPEED walczy z prędkością

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. O skuteczności spec grupy przekonał się 23 letni kierowca seata.

Żeby skutecznie reagować na tzw. piratów drogowych policjanci wchodzący w skład policyjnych grup SPEED mają do dyspozycji nowoczesne pojazdy i specjalistyczne szkolenia. To najlepsi policjanci w białych czapkach z którymi spotkanie kończy się na ogół wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy do sądu.

Głównym zadaniem grupy jest walka z przekraczaniem prędkości przez kierowców przejeżdżających przez powiat wałecki. I właśnie wczoraj prężnie działająca grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego. Kierujący w miejscowości Golce w gminie Wałcz, jechał prędkością 113/ 50 km/h w terenie zabudowanym, ponadto omijał z nieprawidłowej strony drogi znajdującą się przed wjazdem do miejscowości tzw. wysepkę.

Młody 23 letni kierowca seata nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego negatywnego zachowania. Kierujący to mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Mężczyzna stracił dokument prawa jazdy. Kierowca otrzymał także mandat karny wysokości 750 zł oraz 15 punktów karnych.

Jak widać kierowcy sami wywołują niebezpieczne zachowania na drogach, dlatego też grupy „SPEED” stoją na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie 23 letniego kierowcy zarejestrował policyjny wideorejestrator.

 

  • policjantka trzyma radar, w tle przejeżdżające pojazdy
    2

Film 1

Opis filmu: Wideo

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 8.88 MB)