„Nie dziękuję, zdrowia nie marnuję” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Nie dziękuję, zdrowia nie marnuję”

W sali konferencyjnej jednostki w Wałczu, policjanci przeprowadzili spotkanie dla sześciolatków z przedszkola Promyk. Celem prelekcji dla dzieci było między innymi uświadomienie zagrożeń jakie niosą alkoholizm, narkomania, palenie papierosów na rozwój młodego człowieka, kształtowanie zdrowego stylu życia. Pomocami edukacyjnymi były materiały z programu „Alfred radzi- powiedz nie narkotykom”.

W spotkaniu zatytułowanym „Nie dziękuję, zdrowia nie marnuję” uczestniczyła grupa sześciolatków z Publicznego Przedszkola „Promyk” w Wałczu. Prelekcję dotyczącą zagrożeń jakie niosą alkoholizm, narkomania, palenie papierosów policjanci przeprowadzili w sali konferencyjnej jednostki.

Celem prelekcji było uświadomienie dzieciom, że nie powinny brać żadnych rzeczy od obcych ludzi, nie powinny spożywać nieznanych im rzeczy i to że nadużywanie lekarstw jest szkodliwe dla zdrowia. W trakcie prelekcji dzieci uczyły się haseł: „Nie dziękuję, zdrowia nie marnuję” i „Mówię Nie narkotykom”.

Policjanci wyjaśniali sześciolatkom, że alkohol, nikotyna i narkotyki niszczą zdrowie: płuca, serce, tętnicę, wątrobę, żołądek i mózg. Aby przedszkolakom lepiej zobrazować temat, w tym celu posłużyły rekwizyty w postaci policyjnego hełmu, kamizelki i tarczy, które chronią policjanta na zewnątrz oraz jeden z odcinków filmu „Alfred radzi” przedstawiający zdrowe i chore narządy człowieka. Mundurowi tłumaczyli, jak ważnie jest dbanie o zdrowie nie tylko na zewnątrz ale, że każdy człowiek musi też dbać o siebie wewnątrz.

Mundurowi uświadamiali dzieciom, że papierosy, narkotyki i alkohol niszczą organizm od wewnątrz. Ostrzegali też przed nadużywaniem słodyczy, lekarstw. Informowali, że w używkach jest trucizna niszcząca organizm ludzki. Policjanci przeprowadzili także z dziećmi krótki test, czy uda się łatwo namówić je do zjedzenia cukierków, którymi będzie częstowała młoda pani przybyła do sali konferencyjnej, pod nieobecność nauczycieli i policjantów.

Opiekunowie byli w pobliżu aby mieć wszystko pod kontrolą. Przedszkolaki zasłużyły na gratulacje, ponieważ nikt nie uległ namowom poczęstowania się słodyczami. Na koniec atrakcją spotkania było spotkanie z psem służbowym, który zajmuje się wyszukiwaniem zapachu narkotyków.

Przedszkolaki otrzymały także lustracje do kolorowania zdrowych lub chorych organów człowieka takich jak: płuca, wątroba, serce, żołądek. Jutro kolejna grupa dzieci z „Promyka” weźmie udział w takiej samej prelekcji.

 

 

 • ilustracje z organami człowieka, w tle dzieci w kamizelkach odblaskowych
  1
 • dzieci i pies policyjny w tle kojca
  2
 • policjantka z dziećmi, w tle kojce
  3
 • dzieci pozują do zdjęcia przy radiowozie, obok policjant i strażnik miejski, w tle komenda
  4
 • dzieci przy radiowozie, w tle zabudowania
  5
 • policjantka zakłąda dziecku hełm, w tle ściany sali
  6
 • policjantka zakłada dziecku hełm, w tle ścian
  7
 • policjantka poprawia założony hełm dziecku, w tle ściany sali
  8
 • policjantka rozmawia z dziećmi, w tle ekran i baner z nazwą jednostki
  9
 • policjantka z dziećmi w sali, w tle ściana sali
  10
 • dzieci oglądają film, w tle bohater filmu Alfred na ekarnie
  11