„Policjanci u dzieci niepełnosprawnych” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Policjanci u dzieci niepełnosprawnych”

Policjanci z wałeckiej drogówki odwiedzili swoich kilkuletnich niepełnosprawnych znajomych z Niepublicznego Przedszkola „Piękny umysł”. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o swojej pracy i bezpieczeństwie na drodze. Maluchy otrzymały od policjantów pluszowe maskotki Gustawa Pancernika, który będzie przypominał nie tylko o miłym spotkaniu ale i o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.

„Piękny umysł” to Niepubliczne Przedszkole funkcjonujące w Wałczu do którego uczęszczają niepełnosprawne dzieci. Kilkulatki znają się już z policjantami. Mundurowi w białych czapkach co jakiś czas odwiedzają swoich małych znajomych. Tym razem policjanci zaprezentowali dzieciom swoją służbę.

Mówili i zaprezentowali różnice w umundurowaniu, które wyróżnia biały kolor. Wyjaśniali kilkulatkom dlaczego policjanci z drogówki noszą białe czapki i czasami zakładają białe rękawice. Przekazali dzieciom wskazówki na temat bezpiecznej podróży, a pomocnym był pluszowy Gustaw, którego otrzymały od policjantów.

Gustaw Pancernik będzie przypominał nie tylko o miłym spotkaniu z policjantami ale i o konieczności podróży w foteliku co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo dziecka w trakcie podróży samochodem.

Dzieci dziękowały za spotkanie i niespodziankę i już czekają na kolejne odwiedziny.

 • policjanci i dzieci we wspólnym zdjęciu, w tle okno sali
  1
 • policjant przybija tzw. piątkę dziecku, w tle inne dzieci
  2
 • policjantka pochylona nad leżącym chłopcem, wręcza maskotkę
  3
 • policjantka kuca przed dzieckiem i wręcza maskotkę, w tle osoby w sali
  3