Aktualności

Dzieci z wielkopolski odwiedziły wałeckich policjantów

Komendę Powiatową Policji w Wałczu po raz pierwszy odwiedzili uczniowie z poza województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie z Zespołu Szkół w Starej Łubiance bardzo chcieli zobaczyć nową siedzibę jednostki i zapoznać się z pracą mundurowych z sąsiedniego powiatu.

W holu budynku na gości z wielkopolski czekali policjanci, którzy na początku przedstawili pierwszoklasistom krótką historię o policji. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: ile lat liczy obecnie Policja Państwowa, kiedy policjanci obchodzą swoje święto, jakie są ich zadania i od kiedy zezwolono i na jakich warunkach służyć w szeregach mogły kobiety.

Spacer po komendzie rozpoczął się od spotkania z policjantami na stanowisku kierowania Dzieci za pomocą radiostacji osobiście pozdrowiły policjantów z drogówki i „patrolowców” będących akurat w służbie na terenie miasta. Ponadto usłyszały ciekawostkę na temat „Przyjaznego pokoju” znajdującego się w komendzie, którego pomysłodawcą i założycielką była znana sędzia Pani Anna Maria Wesołowska.

Pierwszy „Przyjazny pokój” powstał w Łodzi w 2004r. Uczniowie spotkali się także z mundurowymi, którzy wolny czas spędzali w sali siłowni znajdującej się w komendzie, a następnie spotkały się z I z-cą komendanta Powiatowego Policji w Wałczu nadkom. Wojciechem Wnuk. Uczniowie zasiadając w komendanckim fotelu poczuli się przez chwilę prawdziwymi „szefami”.

W dalszej kolejności było spotkanie w naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, który opowiedział pierwszakom o zadaniach drogówki i zaprezentował policyjne motocykle. Jednak największą atrakcją i oczekiwaniem było spotkanie z czworonożnymi funkcjonariuszami Nelą i Joko. Labradorka Nela to pies do wyszukiwania zapachu narkotyków, a owczarek belgijski Joko pies patrolowo tropiący.

Uczniowie usłyszeli o pracy psa w policji, o tym, gdzie jeszcze psy pomagają w pracy człowiekowi oraz o sukcesach czworonogów służących w wałeckiej komendzie. Na koniec pierwszaki w trosce o ich bezpieczeństwo otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki w kształcie policyjnego radiowozu.

 

 • dzieci stoją za kratami policyjnego aresztu
  1
 • uczniowie rozmawiają z policjantem dyżurnym, w tle okno i ściana pomieszczenia
  2
 • uczniowie rozmawiają z dzielnicowym, w tle policjant siedzący za biurkiem
  3
 • uczniowie w siłowni, w tle policjant w stoju sportowym
  4
 • dzieci z policjantką, w tle półka z pucharami
  5
 • uczniowie u Pana komendanta, w tle komendant i dziecka siedżące w fotelu za biurkiem i okno
  6
 • dzieci u psa policyjnego, w tle pies w kojcu
  7
 • uczniowie przy policyjnym motocyklu, obok policjant w tle inne pojazdy cywilne
  8
 • wspólne zdjęcie na schodach budynku, w tle wejście
  9

Pliki do pobrania

 • 10
  14.15 MB