„Dobrze Cię widzieć” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Dobrze Cię widzieć”

Policjanci z jednostki w Wałczu przeprowadzili spotkanie dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Człopie. Prelekcja zawierała tematy o bezpieczeństwie, niewłaściwych zachowaniach na drodze i innych zagrożeniach. Były także niespodzianki dla aktywnych uczniów podczas spotkania i odblaskowe kamizelki dla pierwszaków.

„ Dobrze Cię widzieć” to hasło przewodnie spotkania z uczniami klas od I do III szkoły w Człopie. Cel spotkania, to przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka na drodze. Dziecka, które idzie bezpiecznie do szkoły i bezpiecznie z niej wraca. I chociaż większość dzieci ma zapewnioną opiekę w tej drodze, to jednak nie wszystkie.

Spotkanie było zarazem promowaniem elementów odblaskowych, które mogą uratować życie ludzkie. Policjanci podczas prelekcji wyjaśniali uczniom jak działają odblaski, prezentowali filmy aby lepiej uzmysłowić najmłodszym powagę bezpieczeństwa na drodze.

Mundurowi informowali uczniów, jak ważne i cenne jest zdrowie i życie każdego człowieka i o tym, że musimy być ostrożni i sami dbać o bezpieczeństwo. Oprócz prelekcji policjanci przygotowali dla uczniów niespodzianki w postaci odblasków, magnesów na lodówkę z numerem alarmowym, profilaktycznych planów lekcji i zakładek do książek. Natomiast kamizelki odblaskowe otrzymały wszystkie pierwszaki.

Pamiętajmy!

Szybko zapadający zmierzch sprawia, że piesi stają się mniej widoczni dla kierujących, szczególnie na nieoświetlonych drogach. W co czwartym takim wypadku ginie człowiek. Stosowanie odzieży ostrzegawczej i odblasków, a także poprawa nawyków pieszych i rowerzystów, mogą zmniejszyć te przerażające statystyki.

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

 • uczniowie oglądają kreskówkę, w tle obraz a na nim przerażony chłopie w aucie
  1
 • policjantka rozmawia z uczniami, w tle ekran z napisem na czerwono, Zatrzymaj się i żyj
  2
 • policjantka wskazuje na dziecko, które zgłosiło się do odpowiedzi. W tle ekran z napisem zatrzymaj się i żyj
  3
 • policjantka rozmawia z uczniami w tle na ekranie nagranie z monitoringu,  widoczna prędkość pojazdu
  4
 • policjantka trzyma ucznia za ramie i z nim rozmawia, obok nauczyciel, w tle ekran
  5
 • wspólne zdjęcie uczniów w kamizelkach odblaskowych z policjantką i nauczycielem, w tle ekran
  6