„Nawet na zielonym, popatrz w obie strony” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Nawet na zielonym, popatrz w obie strony”

Jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, po co są odblaski i jak zachować się w sytuacji zagrożenia? To tematy jakie poruszyli policjanci z Wałcza podczas spotkania z uczniami klas „0” do III. Celem spotkań jest popularyzacja wiedzy prewencyjnej.

Z początkiem września policjanci Wydziału Prewencji jednostki w Wałczu realizują działania profilaktyczne z najmłodszymi mieszkańcami. Głównymi tematami lekcji z policjantami jest ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Poprzez te spotkania mundurowi promują wśród dzieci właściwe zachowania na drodze oraz uczą jak zachować się w sytuacjach zagrożenia.

W ostatnich dniach uczestnikami prelekcji byli uczniowie klas od „0” do III Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. Dzieci otrzymały wskazówki i nauczyły się kilku zasad, którymi należy się kierować, aby być bezpiecznym. Rady będą miały zastosowanie w życiu codziennym: domu, szkole, podczas wypoczynku

Policjanci uczyli także, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach. Policjanci przypominali jak niebezpieczne jest wbieganie wprost na jezdnię, albo zza zaparkowanych samochodów oraz wchodzenie na drogę na czerwonym świetle. Oprócz tematu bezpieczeństwa uczniowie usłyszeli o pracy policjantów, czym się zajmują na co dzień, jaka jest ich rola w bezpieczeństwie.

Był także wspólny śpiew piosenek o bezpieczeństwie i oglądanie filmów profilaktycznych „Bezpiecznie do szkoły”, czy „Włącz ostrożność”.

Aktywni uczniowie zostali wyróżnieni przez mundurowych planami lekcji i smyczami do zawieszenia jakiejś rzeczy.

 

 

 • policjantka z dziećmi na zdjęciu, w tle klasa lekcyjna
  1
 • policjantka prezentuje dzieciom znaki drogowe, w tle tablica
  2
 • policjantka śpiewa z dziećmi piosenkę, ma uniesioną rękę na znak stop
  3
 • policjantka rozmawia z uczennicą, w tle tablica
  4
 • policjantka ćwiczy z dziećmi właściwe zachowania przed agresywnym psem, ma założone ręce na głowie
  5
 • znak drogowy ostrzegawczy, ana nim położne dziecięce dłonie
  6
 • policjantka pokazuje znaki drogowe, w tle klasa
  7
 • rozmowa policjantki z dziećmi, w tle tablica
  8