„O bezpieczeństwie na drogach” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„O bezpieczeństwie na drogach”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jednostki w Wałczu prowadzą prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Celem tych spotkań jest poprawa bezpieczeństwa zarówno niechronionych uczestników ruchu jak i kierujących oraz promowanie bezpiecznych zachowań i życzliwości na drodze. Tym razem przeprowadzili prelekcję dla pracowników jednej z firm na terenie powiatu.

Działania profilaktyczne to jedno z podstawowych zadań policjantów. Widok policjanta w placówce oświatowej, klubie seniora czy innej instytucji to codzienność. Tematyka spotkań bywa różna. Wczoraj policjanci z drogówki poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a głównie skutki i przyczyny wypadków drogowych.

Uczestnikami prelekcji była 100 osobowa grupa pracowników jednej z firm funkcjonujących na terenie powiatu. Asp Sebastian Woźniak przedstawił statystyki policyjne, dotyczące zdarzeń drogowych zaistniałe na terenie miasta i poszczególnych gmin. Uczestnicy spotkania obejrzeli „ku przestrodze” prezentację zawierającą zdjęcia na których widniały pojazdy powypadkowe, a policjant prowadzący prelekcję omawiał poszczególne zdarzenie, jego przyczynę i skutki.

Mundurowi w trakcie spotkania apelowali o rozsądek i ostrożność, oraz promowali bezpieczeństwo poprzez używanie elementów odblaskowych. Rozwaga kierowców, podczas jazdy ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu podkreślał policjant.

Czyli to jak się zachowujemy, czy stosujemy się do przepisów ruchu, czy wsiadamy za kierownicę po alkoholu, czy uważamy na to co dzieje się na drodze, czy jesteśmy wypoczęci i życzliwi wobec innych użytkowników drogi. Podczas spotkania trwała żywa dyskusja na temat zdarzeń drogowych.

 

  • policjant prowadzi spotkanie na prezentacji samochód po wypadku w rowie
    1