„Policjanci dla osób niesłyszących” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Policjanci dla osób niesłyszących”

Policjanci z komendy policji w Wałczu spotkali się z osobami zrzeszonymi w kole Polskiego Związku Głuchych. Tematem spotkania były tematy związane z bezpieczeństwem w internecie i oszustwami na „policjanta” czy innych znanych metod przestępców.

Spotkanie odbyło się w siedzibie koła na ulicy Okulickiego w Wałczu. Osoby zrzeszone w kole poprosiły o przeprowadzenie prelekcji na temat przestępstwa oszustwa oraz bezpieczeństwa w internecie.

Przed kilku laty policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego uczestniczyli we wspólnym projekcie z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie „Bezpieczni obywatele świata ciszy”, dlatego większość osób niesłyszących zna się z mundurowymi.

Podczas spotkania sierż. Żaneta Stańczak wyjaśniała, że „po podróży” w internecie mimowolnie pozostawiamy po sobie ślady. Za jego pośrednictwem załatwiamy różne ważne sprawy, dlatego dbajmy, aby niepowołane osoby nie miały dostępu do istotnych informacji- podkreślała policjantka.

Policjantka mówiła o wykorzystywaniu różnych metod aby być bezpiecznym w sieci. W dalszej części spotkania poruszony został temat przestępstwa oszustwa. Prowadząca spotkanie przypomniała o sprawcach przestępstw dokonywanych gównie na osobach starszych działających w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i "dobre serce" tych ludzi.

Ale ofiarą oszusta może stać się każdy, zaznaczała mundurowa. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali płyty na których znajdowały się filmy o treściach związanych z różnymi metodami działania oszustów. Bohaterami filmów są policjanci z KWP w Szczecinie i zaprzyjaźnieni seniorzy.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze.

  • część osób siedzi za stołem, a cześć stoi z policjantką za nimi, w tle tablica informacyjna na ścianie
    1
  • policjantka prowadzi spotkanie stojąc, obok stoi tłumacz języka migowego,  w tle uczestnicy spotkania
    2