„Bądź bezpieczny- turniej klas pierwszych” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Bądź bezpieczny- turniej klas pierwszych”

Po raz 16 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu byli organizatorami Powiatowego Turnieju Prewencyjnego pod nazwą „Bądź bezpieczny”, którego uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych Szkół Podstawowych. Trzyosobowe drużyny zmagały się w konkurencji teoretycznej wiedzy o bezpieczeństwie oraz konkurencji sportowej. Zwycięzcy wyjechali z turnieju na hulajnogach. Były też dyplomy i nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników nagrody pocieszenia.

Powiatowy Turniej „Bądź bezpieczny” klas pierwszych Szkół Podstawowych, odbył się u ubiegłorocznych zwycięzców, czyli w Szkole Podstawowej nr 1, która zarazem była współorganizatorem turnieju.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa, w tym ruchu drogowego, popularyzacja i rozwijanie kultury fizycznej oraz wyrabianie u dzieci pożądanych zachowań propagujących zdrowy tryb życia.

W zmaganiach udział wzięły trzyosobowe drużyny pierwszaków z terenu powiatu. W tym roku do turnieju zgłosiło się 10 placówek oświatowych. Wiedzę poszczególnych drużyn oceniali policjanci i strażnicy gminni, a wspaniałej zabawie dzieci przyglądali się i kibicowali zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Wałcza Maciej Żebrowski i Przewodnicząca Rady Rodziców oraz nauczyciele i opiekunowie.

Turniej rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy o bezpieczeństwie tj. znajomości znaków drogowych, telefonów alarmowych. Sadzenie ziemniaków, skoki obunóż przez ławeczkę i bieg z piłką lekarską na czas to konkurencje sportowe przygotowane dla uczestników. Zwycięzcą XVI Turnieju wiedzy prewencyjnej okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tucznie.

Oni też „wyjechali” z turnieju na hulajnogach. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strącznie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Człopie. Dla zwycięzców były dyplomy, akcesoria do zabaw na wodzie, a dla pozostałych dzieci nagrody pocieszenia w postaci popularnych rękawków do nauki pływania.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali także policyjną maskotkę „Sierżanta Bródkę”. Jak co roku dzieci świetnie się bawiły i cieszyły z ciekawych nagród, które zostały zakupione dzięki Starostwu Powiatowemu w Wałczu, Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu, Burmistrzowi Człopy, Tuczna i Mirosławca.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek.

 

 • wszyscy zawodnicy pozują do zdjęcia na tle baner Policja Wałcz oraz promujący turniej
  1
 • Maskotka policyjna, na niebieskim tle baneru, w tle nazwa turnieju i sentencja oraz telefon alarmowy
  2
 • drużyny siedzą w ławkach, w tle baner z napisem Policjia Wałcz
  3
 • policjantka i nauczyciele na tle banerów promujących policję i turniej, tle hala sportowa
  4
 • zawodnicy rozwiązują test, w tle znaki drogowe
  5
 • zawodnicy biegają przez ławeczki w tle komisja oceniająca
  6
 • na zdjęciu policjantki, strażnik gminny wręczają nagrody, w tle banery turnieju
  7
 • zwycięska drużyna z opiekunem i komisją oceniającą, zawodnicy trzymają nagrody
  8
 • nagrody dla zwycięzców wręczają policjantki, w tle banery
  9
 • na zdjęciu zwycięzcy I miejsca i komisja na tel banerów
  10