Więcej policjantów na ulicach powiatu wałeckiego - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

Więcej policjantów na ulicach powiatu wałeckiego

Od kilku dni szeregi wałeckiej policji zasilają słuchacze Szkoły Policji z Piły, którzy szkolą się pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy prewencji i ruchu drogowego oraz policjanci, którzy rozpoczęli adaptację zawodową. To policjanci, którzy ukończyli kurs podstawowy i właśnie rozpoczęli swoją służbę w Policji. Wspólne służby to efekt współpracy policji z samorządami.

To już kolejne praktyki słuchaczy Szkoły Policji w Pile, które realizowane będą w jednostce w Wałczu. W sumie 30 słuchaczy będzie się szkolić pod okiem doświadczonych policjantów, głównie prewencji i ruchu drogowego.

W najbliższych dniach będą oni towarzyszyć starszym kolegom podczas służb, ucząc się jednocześnie prawidłowych nawyków w trakcie podejmowania interwencji, legitymowaniu, czy zatrzymywaniu osób.

Praktyki zawodowe, które realizują policjanci są nieodłącznym elementem kursu zawodowego podstawowego. Każdy adept policyjnego rzemiosła musi je odbyć, by przystąpić do egzaminu końcowego, będącego uwieńczeniem kilkumiesięcznego szkolenia.

Dodatkowe siły są w Wałczu od 9 maja, a zakończą się 20 maja br. Oprócz słuchaczy z Piły, w jednostce wałeckiej, trzech policjantów rozpoczęło adaptację zawodową. To policjanci, którzy ukończyli kurs podstawowy i właśnie rozpoczęli swoją służbę w Policji.

Na początku lipca, wrócą do swoich macierzystych jednostek w Bornym Sulinowie i Kaliszu. Opiekunami tych policjantów są doświadczeni policjanci z oddziałów prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Będą to gównie patrole piesze wzdłuż promenady jezior, parków ale też i w centrum miasta oraz służby z policjantami ruchu drogowego.

Wspólne służby to efekt współpracy policji z samorządami. Tym razem pobyt adeptów finansują Burmistrz z Człopy i Tuczna.

 • policjanci na praktykach, w tle budynek komendy
  1
 • policjanci w trakcie szkolenia pozują do zdjęcia, w tle mur balkonu
  2
 • Szkolenie na ternie zewnętrznym jednostki, w tle oznakowany radiowóz ducato
  3
 • stoją na placu jednostki w szyku
  4
 • Szkolenie na placu, w tle inne pojazdy prywatne i oznakowane
  5
 • podniesiona osłona hełmu, w tle drzewa
  6