Aktualności

„Koncentracja i obserwacja to podstawa- akcja drogówki”

Policjanci z wałeckiej drogówki rozpoczęli dzisiaj działania informacyjuno- edukacyjne, pod nazwą „Na drodze- patrz i słuchaj”. Działania skierowane są do pieszych i kierowców. W ramach akcji kierowcy otrzymywali materiały profilaktyczne i zapachy do aut.

Dzisiaj od rana policjanci z drogówki rozpoczęli działania informacyjno- edukacyjne pod nazwą „Na drodze- patrz i słuchaj”. Akcja potrwa aż do września, a skierowana jest do pieszych i kierowców, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Działania prowadzone były na Pl. Wolności w Wałczu. Policjanci zatrzymanym do kontroli drogowej, kierowcom oraz osobom pieszym przypominali o tym, jak ważna jest obserwacja i koncentracja uwagi podczas jazdy, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Rozkojarzony kierowca lub też pieszy, codziennymi obowiązkami, słuchaniem głośno muzyki w aucie czy poprzez słuchawki założone na uszach, rozmową przez telefon komórkowy powoduje podjęcie często niewłaściwej, późnej reakcji, a co za tym idzie stworzenia zagrożenia na drodze.

Wśród kontrolowanych kierowców był i taki. Młody kierowca przyznał policjantom, że w ogóle ich nie zauważył, kiedy wysłali mu sygnał do zatrzymania się, tłumacząc swoje zachowanie nieprzespaną nocą. Opóźniony refleks i nieodpowiednie zachowania uczestników ruchu drogowego mogą mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje- wyjaśniali kierowcy mł. asp. Sebastian Woźniak i st. sierż. Patryk Ciszewski.

Mundurowi zwrócili także uwagę pieszej, informują o zagrożeniu, która przechodząc przez przejście dla pieszych rozmawiała przez telefon komórkowy.

Dzisiaj z uwagi na prowadzone działania kierowcy otrzymywali od policjantów ulotki z prowadzonej akcji oraz zapachy do aut. Piesi natomiast, oprócz ulotek wyposażani byli w samozaciskowe opaski odblaskowe.

Odblaski ufundowała Miejska i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

 • Policjant drogówki rozmawia z pieszą w tle radiowóz policyjny
  1
 • Policjant z drogówki zatrzymuje i ustawia auta, w tle budynki mieszkalne
  2
 • Policjant rozmawia z kierowcami, w tle budynki i ulica
  3
 • Policjant i kierowcy trzymający w rękach ulotki i zapachy do aut
  4
 • Policjant drogówki z kierowcami w tle miasto
  5
 • Policjant wręcza cykliście ulotkę, w tle budynki mieskzlne
  6
 • Policjant z pieszą, trzymającą w ręku ulotkę, w tle zabudowania
  7
 • Policjant wręcza kobiecie ulotkę, w tle drugi policjant i radiowóz
  8