„ŻYCIE, TO NIE GRA KOMPUTEROWA” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„ŻYCIE, TO NIE GRA KOMPUTEROWA”

Policjanci z Posterunku Policji w Tucznie spotkali się z uczniami szkoły w Mracinkowicach, gdzie by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach narkotyki. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie tych substancji, ale także edukowali młodzież w temacie odpowiedzialności prawnej.

Życie to nie gra komputerowa” to tytuł prelekcji ją przeprowadzili policjanci z Posterunku Policji w Tucznie. Czym są substancje psychoaktywne, jakie konsekwencje zdrowotne niesie za sobą ich używanie oraz o konsekwencjach prawnych rozmawiali z uczniami klas od V do VIII.

Chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej, eksperymentowania sprawiają, że młodzi ludzi nie zdają sobie sprawy jak niebezpiecznie może zakończyć się kontakt z narkotykami.

Celem spotkania w szkole w Marcinkowicach było podniesienie świadomości prawnej osób nieletnich zażywania narkotyków, ukazując przy tym negatywne reakcje organizmu młodego człowieka. Policjanci ostrzegali przed czyhającymi zagrożeniami.

Uczniowie obejrzeli film profilaktyczny, przedstawiający skutki zażywania „dopalaczy” czyli narkotyków XXI wieku.

  • ŻYCIE, TO NIE GRA KOMPUTEROWA
    1
  • ŻYCIE, TO NIE GRA KOMPUTEROWA
    2