„PORANNE PROMILE” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„PORANNE PROMILE”

Nad ranem policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy zatrzymali kierowcę pojazdu nienormatywnego, który miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy. 43 letni kierowca prowadząc tego typu pojazd powinien wykazać się szczególną czujnością i ostrożnością, a stał się zagrożeniem na drodze.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych, policjanci z drogówki, pełniąc służbę na terenie miasta sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Około godz. 6.00 na Al. Zdobywców Wału Pomorskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo typu nienormatywnego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 43 letni kierujący jest w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Jak tłumaczył policjantom zaskoczony jest wynikiem badania, twierdząc iż wypił wieczorem piwo.

Teraz odpowie za swój czyn przed Sądem za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i utrata prawo jazdy nawet na okres do 10 lat. Oprócz powyższego Sąd orzeka także kary pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji zajmujących się pomocą ofiarom wypadków. Kierowca to mieszkaniec powiatu opolskiego.

43 letni mężczyzna prowadzący pojazd nienormatywny, powinien wykazywać się szczególnym doświadczeniem, a przede wszystkim odpowiedzialnością i ostrożnością.

Pojazd tego typu, to pojazd lub zespół pojazdów, którego nacisk osi wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych.

Policjanci apelują o rozwagę.