„ZŁA PODRÓŻ” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„ZŁA PODRÓŻ”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, byli organizatorami spotkania dla uczniów ze szkoły Karsiborze na temat narkotyków XXI wieku. Mundurowi podczas prelekcji mówili o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz zmianach w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. To już kolejne działania profilaktyczne podejmowane przez policjantów, aby ostrzec młodych ludzi i uświadomić im, że tego typu środki mogą powodować śmiertelne zatrucia.

Narkotyki XXI wieku, to temat spotkania jaki poruszyli policjanci podczas prelekcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Karsiborze w gminie Wałcz. Odbiorcami tematu byli uczniowie klas VII i VIII. Tematem przewodnim były zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych, a w szczególności nowych narkotyków czyli dopalaczy.

Policjanci przestrzegali uczestników prelekcji przed sięganiem po tego typu niebezpieczne środki. W trakcie spotkania mundurowi podawali przykłady młodych osób, które kierowane ciekawością, bądź chęcią przypodobania się towarzystwu, spróbowali dopalaczy, a w konsekwencji uzależnili się od nich, tracąc cenne zdrowie, a nawet życie.

Policjanci mówili także o zasadniczych zmianach w podejściu do nowych substancji psychoaktywnych i karach w świetle prawa. Policjanci przypominali, że zażywanie środków psychoaktywnych, a w szczególności „nowych narkotyków” może powodować śmiertelne zatrucia.

Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”.