„Dzielnicowi edukują pierwszaków” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Dzielnicowi edukują pierwszaków”

Kim jest policjant dzielnicowy, czy na zielonym świetle należy się rozejrzeć? Te i inne zagadnienia były tematem spotkania uczniów klas pierwszych z policjantami dzielnicowymi.

Wczorajsze spotkanie przeprowadzone było w Szkole Podstawowej nr 5 w Wałczu. Kto to taki, policjant dzielnicowy i czym się zajmuje dowiedzieli się pierwszoklasiści. Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z mieszkańcami w swoim rejonie, rozpoznający potrzeby mieszkańców, ich oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa- wyjaśniała policjantka dzielnicowa rejonu miejskiego wałeckich ulic.

Mł. asp. Grażyna Bałkańska -Rozwód informowała dzieci, o tym, że dzielnicowi to policjanci do których można zwrócić się o pomoc, w sprawach dotyczących kompetencji Policji, zwłaszcza bezpieczeństwa. Celem spotkania z pierwszakami była edukacja w zakresie bezpieczeństwa.

Prelekcja dotycząca bezpiecznego poruszania się po drodze do i ze szkoły, podczas podróży samochodem, jazdy na rowerze i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zachowań w przypadku kontaktu z agresywnym psem czy osobą nieznajomą.

Policjantka poruszyła także podczas spotkania kwestię tolerancji, wyjaśniając dzieciom co oznacza to pojęcie i podała przykłady właściwych zachowań. Na zakończenie spotkania pani policjantka pokazał zaciekawionym dzieciom elementy własnego umundurowania i wyposażenia, które są niezbędne w pełnieniu codziennej służby.

Uczniowie otrzymali także od dzielnicowej plany lekcji.

 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  1
 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  2
 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  3
 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  4
 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  5
 • „Dzielnicowi edukują pierwszaków”
  6