„Dla tych, którzy jeszcze nie wypoczywają” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Dla tych, którzy jeszcze nie wypoczywają”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, w okresie wakacyjnym organizują spotkania z tymi dziećmi, które jeszcze nie wypoczywają, a uczęszczają np. do przedszkola. Są to spotkania w jednostce policji bądź w placówce przedszkola.

Takie spotkanie zorganizowali dla przedszkolaków, którzy uczęszczają do przedszkola ze względu na pracę rodziców. Dzieci miały możliwość odwiedzić policjantów w ich miejscu pracy jak i gościć mundurowych u siebie w przedszkolu. W wałeckiej jednostce np. przedszkolaki spotkały się z technikiem kryminalistyki i wcielały się w małych detektywów.

Asp. Jarosław Lewandowski wyjaśnił dzieciom, na czym polega i przedstawił jak wygląda na co dzień praca technika. Przedszkolaki poznały takie pojęcia jak linie papilarne, ślady, walizka daktyloskopijna itp. Następnie po części teoretycznej pod okiem technika uczyły się najpierw zabezpieczać, a następnie ściągać ślady linii papilarnych.

Każdy chciał spróbować swoich sił w dźwiganiu walizki wypełnionej różnymi proszkami, pędzelkami. Przedszkolaki poznały także pracę innych policjantów. Natomiast kilka dni temu mundurowi z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili przedszkolaków w ich placówce.

Dzieci poznały różnice w umundurowaniu i dowiedziały się dlaczego czapka policjanta drogówki jest biała i do czego służą białe rękawiczki. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu bezpiecznego wypoczynku. Dlatego też policjanci zaprosili przedszkolaków do obejrzenia kreskówki pt. „Bezpieczne wakacje”.

Bohaterami filmu są dwie urocze myszki, które udzielają ważnych rad , podczas korzystania z kąpieliska. Dzieci uczyły się także odpowiednich zachowań w przypadku zaatakowania przez agresywnego psa. W prelekcji pomocne były pluszowe pacynki: kot Mruczek i pies Reksio.

Na koniec wszystkie otrzymały od policjantów opaski bezpieczeństwa, pomocne w sytuacji zagubienia.

 • Dla tych, jeszcze nie wypoczywają
  1
 • „Dla tych, jeszcze nie wypoczywają”
  2
 • „Dla tych, jeszcze nie wypoczywają”
  3
 • „Dla tych, jeszcze nie wypoczywają”
  4
 • „Dla tych, jeszcze nie wypoczywają”
  5
 • „Dla tych, jeszcze nie wypoczywają”
  6