„ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI”

Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pasy”, przeprowadzili także własne działania profilaktyczne dla kierowców i pasażerów. W ramach działań wręczali podróżującym ulotki na których zawarte są mity i fakty związane z pasami bezpieczeństwa. Były także dla kierowców zapachy do aut, a dla małych pasażerów pluszowe misie.

Wśród uczestników ruchu drogowego krąży wiele stereotypów dotyczących pasów bezpieczeństwa. Ponieważ wciąż nasz kraj jest na niechlubym miejscu wśród krajów europejskich, pod względem wypadków na drodze, policjanci prowadzą cykliczne akcje profilaktyczne dla kierowców i niechronionych uczestników ruchu.

Celem akcji, promujących bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Dzisiejsze działania pod nazwą „Zapnij pasy” z uwagi na wzmożony ruch kołowy w sezonie letnim ma przypominać kierowcom i pasażerom jak ważne jest stosowanie pasów.

Zarówno przez kierowcę jak i pasażerów, bez względu na to czy siedzi z przodu czy na tylnej kanapie samochodu. Wielu kierowców wychodzi z założenia, że po mieście i na krótkich trasach jeździ się wolno, w związku z tym, w razie wypadku nic im się nie stanie. Zapinanie pasów, w tej sytuacji, jest czynnością zbędną.

Nic bardziej mylnego. Fakty są jednak inne. Bowiem przy zderzeniu z prędkością 50 km/godz. ciało jest wyrzucane z siedzenia z siłą 1 tony.- wyjaśniał st. sierż. Patryk Ciszewski i st. post. Żaneta Leśkiewicz. Co ważne- Podczas wypadku pasy bezpieczeństwa są jedynym urządzeniem, które może uratować życie kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka

. Po krótkiej edukacji zatrzymani do kontroli kierowcy otrzymywali od policjantów ulotki zawierające mity i fakty związane z pasami,oraz na pamiątkę spotkania zapachy do aut. Mundurowi rozmawiali także z małymi pasażerami, którym wręczali pluszowe misie.

Pluszowego misia otrzymał także podczas kontroli 5 letni pasażer o imieniu Fabian, przejeżdżający przez powiat wałecki. Chłopiec wyjaśniał policjantom, że on zawsze wszystkim przypomina o zapinaniu pasów. Maskotka na pewno będzie przypominała dzieciom o ważnym spotkaniu na drodze.

 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  1
 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  2
 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  3
 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  4
 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  5
 • ZAPNIJ PASY! AKCJA WAŁECKIEJ DROGÓWKI
  6