„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Czerwiec to miesiąc, w którym policjanci prowadzą tzw. działania wyprzedzające, w placówkach oświatowych jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Tematem spotkań jest bezpieczny wypoczynek letni, a zwłaszcza bezpieczeństwo nad wodą. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to kontynuacja ubiegłorocznych działań profilaktycznych.

Ostatnie takie spotkania, odbyły się w placówkach oświatowych w Wałczu i gminie Wałcz. Tematem prelekcji z policjantami wałeckiej jednostki było bezpieczeństwo nad wodą, w ramach realizacji kampanii, której patronatem honorowym jest MSWiA pod nazwą „„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas prelekcji policjanci rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą. Mundurowi apelują i przypominają o korzystaniu tylko ze strzeżonych kąpielisk, stosowaniu się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratownika.

Kreskówka jaką prezentują, podczas spotkań policjanci uzmysławia dzieciom jak właściwie należy zachować się na kąpielisku i zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Na koniec uczniowie otrzymali od prowadzących prelekcje ulotki, których treści zawierają informacje o właściwym zachowaniu nad wodą i odpowiedzialności prawnej.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali gry planszowe „Bezpiecznie na drodze”. Podczas ostatnich dwóch spotkań udział w prelekcjach wzięło blisko 500 dzieci.

  • 1 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
    1
  • 2 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
    2
  • 3 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
    3