„Znakowanie rowerów w przedszkolu” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Wałczu

Aktualności

„Znakowanie rowerów w przedszkolu”

Zabezpieczenie mienia, ochrona ludzi, obiektów przed przestępczością, to główny cel przyświecający koncepcji programu prewencyjnego pn. „Bezpieczni i świadomi”. Wczoraj policjanci wałeckiej jednostki na terenie przedszkola znakowali rowery przedszkolakom, rodzicom i pracownikom placówki.

Do kradzieży przedmiotów wartościowych oraz rowerów, dochodzi zarówno podczas włamań do mieszkań, piwnic, sprzed sklepów, czy prywatnych posesji. Dlatego też policjanci od kilkunastu lat realizują program prewencyjny pn. „Bezpieczni i świadomi”, którego celem jest zabezpieczenie mienia przed kradzieżą.

Takie kolejne działania rozpoczęły się w godzinach popołudniowych wczoraj na terenie Publicznego Przedszkola „Stokrotka” w Wałczu. Przed budynkiem przedszkola pojawiła się spora grupa rodziców, opiekunów wraz ze swoimi pociechami oraz pracownicy przedszkola.

Dzielnicowy mł. asp. Maciej Rajewski na wstępie, powiedział o celu programu oraz jak wygląda samo znakowanie. Policjanci informowali, że znakowanie mienia ma pomóc w szybkiej identyfikacji w razie kradzieży i jak ważne jest każdorazowe zabezpieczanie jednośladów za pomocą stalowej linki, ponieważ okazja czyni złodzieja, a zabezpieczenie jakiekolwiek stanowi przeszkodę. Z analiz policyjnych wynika, że część rowerów, która została skradziona na terenie powiatu, to w wyniku braku zabezpieczenia.

Zabezpieczyć można praktycznie wszystko- informowali mundurowi. Komputery, sprzęt RTV, sprzęt działkowy itp. Za pomocą specjalnego urządzenia engrawera nadaje się indywidualny kod, a w miejscu znakowania nakleja naklejkę z logo Policja i napisem rower/ przedmiot oznakowany.

Znakowanie nie zajmuje dużo czasu. Policjant znakuje mienie, wypełnia kartę rejestracyjną i certyfikat, który wręcza właścicielowi. W celi znakowania mienia można zgłosić się do jednostki Policji lub umówić z policjantem dzielnicowym. Znakowanie jest całkowicie bezpłatne.

 • 2 Znakowanie rowerów w przedszkolu
  2
 • 2 Znakowanie rowerów w przedszkolu
  2
 • 2 Znakowanie rowerów w przedszkolu
  2
 • 2 Znakowanie rowerów w przedszkolu
  2
 • 2 Znakowanie rowerów w przedszkolu
  2