Aktualności

„Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych”

Po raz 15 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu byli organizatorami Powiatowego Turnieju pod nazwą „Bądź bezpieczny”, którego uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych Szkół Podstawowych. Pięcioosobowe drużyny zmagały się w konkurencji teoretycznej wiedzy o bezpieczeństwie oraz konkurencji sportowej. Dla zwycięzców były puchary, nagrody rzeczowe i słodycze.

Powiatowy Turniej klas pierwszych Szkół Podstawowych, odbył się u zwycięzców, sprzed dwóch lat, czyli w Szkole Podstawowej nr 4, która zarazem była współorganizatorem turnieju. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa, w tym ruchu drogowego, popularyzacja i rozwijanie kultury fizycznej oraz wyrabianie u dzieci pożądanych zachowań propagujących zdrowy tryb życia.

W zmaganiach udział wzięły pięcioosobowe drużyny pierwszaków ze Szkół Podstawowych z terenu powiatu. W tym roku do turnieju zgłosiło się 12 placówek oświatowych. Wiedzę poszczególnych drużyn oceniali policjanci dzielnicowi, strażnicy gminni i współpracująca i organizująca z mundurowymi turnieje prewencyjne Pani Mieczysława Łukasiewicz, a wspaniałej zabawie dzieci przyglądali się i kibicowali zaproszeni goście, a zarazem sponsorzy Wicestarosta Jolanta Wegner, Burmistrz Miasta Wałcza Bogusława Towalewska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Człopa Zdzisław Kmieć, oraz Gmina Wałcz.

Po przywitaniu gości i drużyn na halę sportową wbiegł uwielbiany przez dzieci, pluszowy Sierżant Bródka. Pluszowy policjant przywitał się z uczestnikami i życzył wszystkim dobrej zabawy. Turniej rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy o bezpieczeństwie tj. znajomości znaków drogowych, telefonów alarmowych, sygnalizacji świetlnej.

Były też zagadki o bezpieczeństwie i puzzle do ułożenia z ukrytą postacią Sierżanta Bródki. Przerywnikiem w teście z wiedzy teoretycznej, wybrani zawodnicy z drużyn bądź cała „załoga” recytowała wiersz, którego treść miała zawierać temat bezpieczeństwa. Sadzenie ziemniaków, skoki obunóż przez ławeczkę i bieg z piłką lekarską na czas to konkurencje sportowe przygotowane dla uczestników.

Zwycięzcą XV Turnieju wiedzy prewencyjnej okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałczu, III miejsce Szkoła Podstawowa w Tucznie. Niespodzianką było wyróżnienie IV miejsca, którą otrzymali współorganizatorzy czyli drużyna z „Czwórki”.

Dla zwycięzców były puchary, dyplomy, popularne deski typu „fiszki”, akcesoria do zabaw na wodzie, badminton plażowy, a dla pozostałych dzieci słodycze. Na zakończenie policjanci przeprowadzili krótką prelekcję na temat letniego wypoczynku nad wodą.

 • 1 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  1
 • 2 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  2
 • 3 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  3
 • 4 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  4
 • 5 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  5
 • 6 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  6
 • 7 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  7
 • 7 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  7
 • 8 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  8
 • 9 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  9
 • 11 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  11
 • 12 Bądź bezpieczny- Powiatowy Turniej klas pierwszych
  12