Aktualności

„Dziecko bezpieczne w sieci- policjanci dla rodziców”

Policjanci uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami. Podczas wywiadówki przekazali rodzicom i opiekunom wskazówki na temat bezpiecznego korzystania z internetu przez dziecko. Rodzice otrzymali poradnik „Cyberdźungla- wyprawa w nieznane”.

Kilka cennych wskazówek udzielili policjanci, podczas wywiadówki profilowanej dla rodziców w Szkole Podstawowej w Dębołęce w gminie Wałcz. W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma domu, pokoju dziecka, gdzie nie stał by komputer.

O tym, że dziecko, które spędza czas korzystając z internetu i nie jest zupełnie bezpieczne, a to że jest w swoim pokoju nie oznacza, że jest odizolowane od świata zewnętrznego, rozpoczęli swoje wystąpienie mundurowi.

Policjanci zwrócili uwagę na aktywność dzieci w internecie, logowanie na różnych serwisach społecznościowych bez względu na posiadany wiek. Mundurowi informowali, że to właśnie w pierwszej kolejności rodzice są swego rodzaju nauczycielami dla dzieci.

Dlatego należy rozmawiać z dzieckiem na temat bezpiecznego korzystania z internetu, informując jednocześnie o zagrożeniach jakie niesie za sobą niewłaściwe korzystanie z tego narzędzia. Albowiem bez odpowiedniej wiedzy i zasad internet staje się niebezpieczny dla „błądzącego” w nim dziecka- informowali mundurowi.

Policjanci podawali także przykłady zaistniałe z niewłaściwym korzystaniem z internetu, a także telefonu komórkowego. Na koniec policjanci apelowali do rodziców o kontrolowanie i omawianie zakresu zasad korzystania przez pociechę z internetu.

Na koniec policjanci wręczyli przybyłym na spotkanie rodzicom poradniki „Cyberdźungla- wyprawa w nieznane”, którego autorem jest policjant z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

 

  • 1
    1